نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:

سیدالشهدا (ع) جریان افشاگری نفاقِ نیمه‌تمام پدر را به اتمام رساند

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه در زمان امام علی (ع) جریان افشاگری نفاق نیمه‌تمام ماند گفت: اگر جریان نفاق ادامه پیدا می‌کرد چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند و مانند جریان مسحت، دین اسلام، تعدیل می‌شد.

سیدالشهدا (ع) جریان افشاگری نفاقِ نیمه‌تمام پدر را به اتمام رساند

گیلان خبر: آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه سه‌شنبه  در شب نهم دهه اول محرم در مسجد سیدالشهدا (س) با بیان اینکه جنگ زمانِ  امیرالمؤمنین (ع) جنگ انحراف و جنگ با  تفکرات غلط بود که باید اصلاح می‌شد اظهار کرد: امیرالمؤمنین (ع) در برخورد  با خوارج  تلاش کرد که  آن‌ها را به راه‌آورد که درنهایت  این جریان انحراف، امام حق را کافر خواندند.

وی با بیان اینکه  امام علی (ع) درصدد جمع‌کردن سپاه برای مقابله با نفاق بود که جریان نفاق  مانع تحقق آن شد گفت: جریان نفاق، امیرالمؤمنین (ع) را در یک حکمیت تحمیلی قراردادند و با نیت برداشتن امام ، حضرت را به شهادت رساندند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه در زمان امام علی (ع)  جریان افشاگری نفاق نیمه‌تمام ماند بیان کرد: اگر جریان نفاق ادامه پیدا می‌کرد چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند و مانند جریان مسحت، دین اسلام،  تعدیل می‌شد.

رمضانی  با تأکید بر اینکه اگر  جریان نفاق افشا نمی‌شد نهایتاً  اسلامِ حرم‌سرایی باقی می‌ماند خاطرنشان کرد: اولین اقدام  امام حسن مجتبی (ع) نابود کردن جریان نفاق بود که این اقدام  و افشاگری جریان نفاق  با ضربه خواصِ دورانِ امامتِ حضرت، نیمه‌تمام ماند.

وی با بیان اینکه در زمان یزید جریان نفاق آشکار شد افزود: امام حسین (ع) با بیعت مخالفت کرد ازاین‌رو، جریان انحرافی، می‌خواستند جریان مقابله با نفاق را با واقعه عاشورا خفه کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری  تصریح کرد: با پخش خبر شهادت امام حسین (ع) در کوفه عده‌ای به خطای خود پی برده و جریان توابین، قیام مختار، قیام زید ابن علی، اعتراض در مکه، قیام داخلی در مدینه مکه و کوفه اعتراض کرده و آن‌هایی که سر امام را جدا کرده بودند اعتراف داشته که  سرِ بهترین فرد از  مردم را بریده‌اند.

رمضانی  با تا کید بر اینکه بعد شهادت امام (ع) مکتب اعتراض آغاز شد افزود: احیای اسلام بعد از واقعه عاشورا در محور توحید، عدالت، آزادی‌خواهی، ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی بود.

وی با بیان اینکه در رأس اسلامِ بعد از واقعه عاشورا، امام معصوم قرار دارد گفت: در این اسلام که با واقعه عاشورا احیا شد، انسان‌سازی و عشق مطرح بود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: سرور و سالار شهیدان نمی‌توانست بنشیند و ببیند که نسبت به دین خدا، قران و پیامبر (ص) بی‌مهری صورت می‌گیرد لذا  احساس مسئولیت کرده و برای افشاگری جریان نفاق قیام کرد.

رمضانی با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند امام حسین (ع) روحیه شهادت‌طلبی داشته  ولی امام حسن (ع) و امام سجاد (ع) روحیه شهادت‌طلبی  نداشتند گفت: این سخن، سخن غلطی است  چراکه هرکدام از معصومین در زمان امام حسین (ع) بودند مانند او قیام می‌کردند. 

وی اسلام عربستان، یمن و بحرین، قبل از انقلاب ایران را  اسلام حرم‌سرا دانسته چراکه  بزرگ‌ترین جنایت تاریخ توسط آنان رخ می‌داد تصریح کرد:  انقلاب ایران خیانت آن‌ها را در مکه و  مدینه برملا کرد  چراکه این انقلاب متأثر از واقعه عاشورا بود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات موجود امروز کشور بیان کرد: کلیت انقلاب، اسلام و ولایت  بحثی جدا بوده  و مشکلات امروز بحث دیگری است که باید برای حل آن تدبیر کرد.

رمضانی با تأکید بر اینکه  انقلاب اسلامی ایران  تمام معادلات  نظام بین‌الملل را تغییر داد تصریح کرد: برای مقابله با انقلاب اسلامی همه قدرت‌های منطقه علیه ایران بسیج شده بوده تا آن را به مرحله نابودی برسانند.

وی با اشاره به اعتراف دشمنان ایران اسلامی  مبنی بر اینکه  سلاح‌هایی که داعش و طالبان استفاده کرده با حمایت دشمنان ایران اسلامی بوده افزود: آن‌ها خود اعتراف کرده که طالبان را برای ضربه زدن به انقلاب ایران ساخته‌اند.

رمضانی با بیان اینکه  قبل انقلاب برخی معتقد بودند که تنها شاه شیعه در دنیا، محمدرضا است و نباید در مقابل آن ایستاد افزود: اتفاقاً در زمان او مجلس سیدالشهدا با سختی انجام می‌شد و تلاش می‌شد تا فرهنگ عاشورا مخفی بماند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امام حسین (ع) می‌دانستد  که بعد از شهادت، حرمت آل الله شکسته می‌شود چراکه او مظهر غیرت الله است اما معتقد بودند که اگر دین الهی بخواهد احیا و نام الله ، اسلام و پیغمبر (ص) باقی بماند باید سر امام معصوم بالای دار رود ازاین‌رو، امام حسین (ع) این مسئولیت پذیری در احیای دین را به ما می‌آموزد تا درجایی که نام دین در حال محو شدن است قیام را در مقابل قرار انتخاب کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر مجلس حسین و عاشورا نبود از مکتب عدالت‌خواهی، آزادی و حریت بشر خبری نبود چون از اسلام و قران چیزی باقی نمی‌ماند افزود: حسین (ع) بر بشریت و بر تمام مسلمانان حق دارد لذا برای گام گذاشتن در مسیر امام حسین (ع) انسان‌های بزرگی می‌خواهد که تردیدی در دل ندارند تا بی‌درنگ در میدان حضورداشته باشند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45145

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر