عطر خوش شکوفه‌ها در گیلان/ زنگ ایثار و مقاومت در مدارس استان نواخته شد

هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید، گیلان عطر و بوی شکوفه‌های بهاری گرفت و زنگ ایثار مقاومت نیز بار دیگر در بیش از پنج هزار مدرسه استان نواخته شد.

عطر خوش شکوفه‌ها در گیلان/ زنگ ایثار و مقاومت در مدارس استان نواخته شد

گیلان خبر: هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی ۹۸_۹۷ دانش‌آموزان گیلانی با بدرقه والدین و‌ مسئولان روانه سنگرهای جبهه علم و دانش شدند.

امسال ۳۷۵ هزار دانش‌آموز گیلانی در بیش از پنج هزار مدرسه و حدود ۲۱ هزار کلاس درس حاضر و علوم پایه و مقدماتی را برای رشد و شکوفایی عرصه‌های مختلف فرامی‌گیرند.

مقارن شدن بازگشایی مدارس با آغاز هفته دفاع مقدس و محرم دلیلی شده تا زنگ ایثار و مقاومت در تمامی مدارس استان به صدا درآید و دانش‌آموزان خطه مقام و سرسبز گیلان شروع سال تحصیلی را با ذکر سرور سالار شهیدان اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا شروع کنند.

گفتنی است در برخی از مدارس استان نیز دانش‌آموزان در عزای سید سالار شهیدان ماتم گرفتند و باهم نوا شدن با قاسم الحسن علیه‌السلام در سوگ اهل‌بیت اشک سوگ ریختند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با حضور در  مدرسه نبوت در جشن کلاس اولی‌ها و با حضور در مدرسه حضرت معصومه در جشن پیش‌دبستانی‌ها شرکت کرد.

نادر جهان‌آرای در جمع دانش آموزان جدیدالورود سال تحصیلی جدید با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام اظهار کرد: مدارس  به‌عنوان مکانی  مقدس برای تعلیم و تربیت در طول زندگی بشر است چراکه سنگ بنای اولیه برای توسعه کشور از مدارس محسوب می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان مدرسه را خانه دوم دانش آموزان عنوان کرد و افزود:  دانش‌آموزان اول ابتدایی از امروز  وارد خانواده‌ای دیگر شده چراکه  مدرسه خانه دوم آن‌ها است ازاین‌رو،  رعایت نظم و مقررات در مدارس منجر به تقویت نظم‌پذیری و انضباط در دانش‌آموزان شود.

وی با اشاره به اهمیت فضای شاد دانش‌آموزان در مدارس و خانه  گفت:  خلق لحظه‌های شاد و مفرح  موردتوجه نظام آموزشی بوده  چراکه آینده کشور در دست دانش‌آموزان است

جهان‌آرای آموزش‌وپرورش را  نیازمند مشارکت خانواده‌ها، تشکل‌های مردمی و دستگاه‌های اجرایی دانست و تصریح کرد: ضریب مشارکت آحاد مردم با آموزش‌وپرورش در استان‌های مختلف متفاوت است  ازاین‌رو، متأسفانه میزان مشارکت اولیا، تشکل‌های مردمی و دستگاه‌ها در ساخت و تجهیز  اماکن آموزشی در گیلان پایین‌تر از دیگر استان‌ها محاسبه‌شده است.

 وی با اشاره به پیشینه فرهنگی استان گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از 32 هزار دانش‌آموز پایه اول وارد نظام آموزشی استان شده و  تعداد مدارس دوره ابتدایی استان گیلان  بیش از 2 هزار 140 مدرسه و تعداد کلاس‌های پایه اول نیز  بیش از هزار و 270 کلاس محاسبه‌شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با بیان اینکه تعداد کل دانش‌آموزان مقطع ابتدایی استان گیلان  189 هزار نفر است افزود:  در سال تحصیلی جدید 9 هزار و  500 کلاس درس در مقطع ابتدایی آماده‌شده و حدود 9 هزار معلم نیز  تدریس مقاطع ابتدایی استان گیلان  را برعهده‌گرفته‌اند.

گیلان ۳۴ منطقه آموزش‌وپرورش در سطح ۱۶ شهرستان دارد که در همگی آن‌ها آیین استقبال از دانش‌آموزان برگزارشده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45172

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر