در طنین زنگ مهر گیلان با حضور نوبخت بیان شد

حذف آزمون‌های شبه کنکوری دانش‌آموزان ابتدایی

در مراسم طنین زنگ مهر در گیلان با حضور معاون رئیس‌جمهور بر حذف آزمون‌های شبه کنکوری دانش‌آموزان ابتدایی و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی مستکبران تأکید شد.

حذف آزمون‌های شبه کنکوری دانش‌آموزان ابتدایی

گیلان خبر: صبح امروز زنگ مقاومت و آغاز سال حصیلی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور در هنرستان دخترانه زینبیه رودسر به صدا در آمد.

سیاست ملی با زیاده‌خواهی‌های ترامپ در تضاد کامل است

معاون رئیس‌جمهور در این مراسم  با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی علی‌رغم مشکلات فراوان استقلال خود را حفظ کرده است اظهار کرد: اینکه الآن ترامپ می‌گوید اگر پشت میز مذاکره بنشینید و با ما هماهنگ شوید تحریم وجود ندارد با سیاست اصولی ما مغایرت دارد.

وی با اشاره به اینکه در طول 40 سال انقلاب ما برای حفظ استقلال مقاومت کردیم هرچند چیزهای زیادی از دست دادیم افزود: پاداش استقلال‌طلبی تقدیم شهدای ترور و شهدای هشت سال دفاع مقدس بود و همچنین دیروز در حادثه تروریستی اهواز توسط چند جوانک فریب‌خورده استکبار که عرب خواهی آن‌ها گل کرده بود شهدایی را در اهواز تقدیم کردیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان این سؤال که ایران از جهت توسعه در چه رتبه جهانی قرار دارد گفت: ایران ازنظر شاخص رشد تولید علم در دنیا از جایگاه شانزدهم در بین 170 کشور قرار دارد و ازنظر رشد علمی در جایگاه پنجم جهان ایستاده‌ایم و از اینکه امروز به چنین جایگاه و رشد علمی دست‌یافته‌ایم افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز علی‌رغم همه تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی ایران جزو 18 اقتصاد بزرگ جهان است تصریح کرد: ازنظر شاخص توسعه انسانی در قالب بهداشت، سلامت و آموزش ایران بیشترین رشد را داشته و از رتبه 374 هزارم پیش از انقلاب به رشد 744 هزارم بعد از انقلاب دست‌یافته است.

حذف آزمون‌های شبه کنکوری دانش‌آموزان ابتدایی

معاون تربیت‌بدنی وزارت آموزش‌وپرورش نیز  با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش با برنامه سند تحول در مسیر تحول قرار دارد اظهار کرد: برنامه سند تحول با مدرسه محوری، مدرسه یاوری و مدرسه یاوری انجام می‌شود.

مهرزاد حمیدی به ایجاد شادی و نشاط و حذف آزمون‌های شبه کنکوری دانش‌آموزان ابتدایی اشاره و افزود: مدرسه باید محلی برای شادی، زندگی و درس باشد و مهارت‌آموزی باید جایگزین تلنبار شدن محفوظات شود و آموزش‌وپرورش برای عبور از این گردنه سخت نیازمند گفتمان ملی، حمایت خانواده‌ها و حمایت‌های رسانه‌ای هستیم.

 

پیشرفت کشور درگرو پیشرفت آموزش‌وپرورش است

استاندار گیلان نیز در این مراسم با محکومیت حمله تروریستی روز گذشته در اهواز اظهار کرد: بار دیگر استکبار چهره توحش و خشونت خود را به ملت ایران نشان داد.

مصطفی سالاری با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته با استفاده از ظرفیت آموزش‌وپرورش توانسته‌اند به موفقیت دست یابند افزود: برای اینکه بتوانیم از نیروهای انسانی توانمند برای ساختن آینده بهتر استفاده کنیم باید با آموزش‌وپرورش همکاری بیشتری داشته باشیم.

حضور 375 هزار دانش‌آموز در آغاز سال تحصیلی جدید در گیلان

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان نیز در این مراسم با اشاره به حضور 375 هزار دانش‌آموز گیلانی در آغاز سال تحصیلی جدید در گیلان اظهار کرد:  28 هزار همکار آموزشی و اداری امروز سال تحصیلی خود را آغاز کردند که از این تعداد 32 هزار و 200 دانش‌آموز پایه اولی هستند.

نادر جهان‌آرا با اشاره به اینکه ازنظر فضای آموزشی، تجهیزات و نیروی انسانی در استان گیلان مشکلات و کمبودهایی وجود دارد افزود: گیلان ازنظر فضای آموزشی فقیر بوده و از میانگین کشوری پائین است انتظار می‌رود با کمک مسئولان و خیران بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

تأکید مجلس در مهارت‌آموزی در فضای کار و دانش و فنی و حرفه‌ای

نماینده مردم رودسر و املش نیز با محکومیت حمله تروریستی روز گذشته در اهواز اظهار کرد: دشمنان در تلاش هستند تا ما را وادار به تسلیم کنند اما ملت ایران مقاوم ایستاده‌اند.

اسدالله عباسی نگاه دولت و مجلس را توجه به مهارت‌آموزی در بحث فضای کار و دانش و فنی و حرفه‌ای عنوان کرد و افزود: ازاین‌جهت کمیسیون آموزش در بحث تأمین بودجه برای مهارت‌آموزی توجه لازم را دارد.

جنگ دنیای امروز جنگ علمی است

امام‌جمعه رودسر با بیان اینکه انسجام و وحدت ملت و مسئولان نیاز جامعه امروز است اظهار کرد: استکبار روز گذشته در اهواز افتضاح دیگری ایجاد کرد و دشمن باید بداند که هیچ‌گاه نخواهد توانست عزم ملت ایران را بشکند.

حجت‌الاسلام روحانی جنگ دنیای امروز را جنگ علمی خواند و افزود: جوانان باید بتوانند با تحصیل علم و تهذیب نفس مدارج علمی را کسب و کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45196

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر