کوهنورد گیلانی فاتح قله کلیمانجارو:

پرچم عاشورایی را در سه قاره به اهتزاز در آوردم

کوهنورد گیلانی فاتح قله کلیمانجارو با اشاره به فتح بلندترین قله قاره افریقا گفت: حضور در جمع مسلمانان قاره آفریقا با وجود فقر گسترده در این قاره حلاوت و شیرینی خاصی داشت.

پرچم عاشورایی را در سه قاره به اهتزاز در آوردم

گیلان خبر: یاسر ستوده عصر امروز با حضور در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با اشاره به فتح قله کلیمانجارو اظهار کرد: در دو سال گذشته قله‌های مرتفع البروس در روسیه و هیمالیا در آسیا را فتح کردم و امسال توفیق فتح مرتفع‌ترین قله قاره افریقا در دهه محرم را پیدا کردم.

وی با اشاره به فتح قله کلیمانجارو گفت: پرچم عاشورایی یا حسین(ع) را به همراه پرچم شورای شهر رشت در بلندترین قله قاره آفریقا که به ارتفاع پنج هزار و 895 متر در کشور تانزانیا قرار دارد را به اهتزاز در آوردم و پیام امام حسین(ع) را به گوش جهانیان رساندم.

فاتح قله کلیمانجارو با اشاره به فقر گسترده در قاره آفریقا بیان کرد: زندگی قبیله‌ای بخشی از فرهنگ مردم آفریقا را تشکیل می‌دهد و فقر در این قاره صحنه‌های دل‌خراشی را به وجود آورده است.

ستوده با بیان اینکه حضور در جمع مسلمانان قاره آفریقا شیرینی و حلاوت خاصی داشت خاطرنشان کرد: پس از فتح قله کلیمانجارو به همراه سفیر جمهوری اسلامی ایران در مراسم عزاداری مسلمان آفریقایی حضور پیدا کردم که لحظات فراموشی ناشدنی را برایم رقم زد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45220

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر