امام‌جمعه آستارا مطرح کرد

ترس رژیم آل‌سعود از اقتدار نظامی ایران/ مردم ایران به شهدای اهواز افتخار می‌کنند

امام‌جمعه آستارا با اشاره به نقش پشت‌پرده رژیم آل‌سعود در حادثه تروریستی صبح‌گاه مشترک نیروهای مسلح اهواز گفت: رژیم آل‌سعود بااین‌که در حادثه فوق نقش دارد، اما از ترس نیروهای نظامی و انتظامی ایران با صدور بیانیه‌ای این حادثه را محکوم کرد تا خون پاک شهدای اهواز دامان آن‌ها را نگیرد.

ترس رژیم آل‌سعود از اقتدار نظامی ایران/ مردم ایران به شهدای اهواز افتخار می‌کنند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا شامگاه سه‌شنبه در هفتمین روز از شهادت اباعبدالله حسین در مسجد محمد رسول الله(ص) این شهرستان اظهار کرد: اربعین حسینی خاری در چشم دشمنان بوده و در تلاش هستند تا اربعین امسال را کم‌رنگ نشان دهند.

وی با بیان اینکه مردم مسلمان، شیعه و دین‌دار عراق دوست‌دار و عاشق امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) بوده و به قصد زیارت حرم این دو بزرگوار وارد خاک ایران می‌شوند گفت: کارهای خلاف عقل و شرع را به مسلمانان عراق نسبت دادن از دسیسه‌های دشمن است.

به‌گفته امام‌جمعه آستارا، افرادی که در سال نو از طریق عبور از مرز این شهرستان وارد خاک جمهوری آذربایجان می‌شوند ممکن است به سراغ آن کار دیگر بروند، اما کسی که به قصد زیارت وارد حرم حضرت معصومعه(س) و امام رضا(ع) می‌شود غیرممکن است کار خلاف شرع انجام دهد.

حافظ‌نیا با بیان اینکه هیچ منبعی به‌ویژه خود مردم مشهد شایعات مطرح شده درخصوص مردم مسلمان و دین‌دار عراق را تأیید نمی‌کنند افزود: دشمن با تبلیغات منفی و ایجاد شایعه می‌خواهد شور و علاقه مردم مسلمان عراق در پذیرایی از زوار خارجی عتبات عالیات را کم‌رنگ نشان دهد.

وی با اشاره به وقوع برخی از بی‌حجابی‌ها و بی‌حجابی‌ها در عزاداری‌های اباعبدالله حسین(ع) و 72 شهید صحرای کربلا تصریح کرد: ریا و فخرفروشی در دستگاه عزاداری اباعبدالله حسین(ع) هیچ جایگاهی ندارد و کسی که با خلوص نیت به عزاداری می‌پردازد قطعاً به حاجات خود می‌رسد.

امام‌جمعه آستارا استجابت دعا و عمل را در گرو اقامه نماز بااخلاص و همراه با معنویت دانست و افزود: شخص نمازگزار در وضعیت نابه‌سامان اقتصادی کشور به جای کم‌فروشی و گران‌فروشی هوای هم‌نوع خود را نگه می‌دارد.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه حادثه تروریستی اخیر در صبح‌گاه مشترک نیروهای مسلح اهواز یک کار کور و بی‌هدف بود که تنها اراده مردم ایران را دوچندان کرد گفت: مراسم تشیع پیکر شهدای این حادثه باشکوه خاص برگزار شد و خانواده‌های داغ‌دار شهدا به شهادت عزیزان خود در راه وطن افتخار می‌کنند.

وی با اشاره به نقش پشت‌پرده رژیم آل‌سعود در حادثه تروریستی صبح‌گاه مشترک نیروهای مسلح اهواز تصریح کرد: رژیم آل‌سعود بااین‌که در حادثه فوق نقش دارد، اما از ترس نیروهای نظامی و انتظامی ایران با صدور بیانیه‌ای این حادثه را محکوم کرد تا خون پاک شهدای اهواز دامان آن‌ها را نگیرد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45257

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر