انسدادپل کمربندی تالش/5 منزل مسکونی در تالش زیر آب رفت

بر اثر بارش شدید باران پل کمربندی تالش مسدود، پنج منزل مسکونی به زیر آب رفت و هفت نفر زخمی و ارتباط 140 مشترک مخابرات قطع شد.

انسدادپل کمربندی تالش/5 منزل مسکونی در تالش زیر آب رفت

گیلان خبر: در پی بارش شدید باران از شب گذشته جلسه ستاد بحران در فرمانداری تالش برگزار شد.

فرماندار تالش در این جلسه با اعلام آخرین وضعیت آب‌گرفتگی و خسارت سیل در تالش اظهار کرد: به‌سختی در تلاش هستیم تا بتوانیم شرایط سیل را کنترل کنیم اما متأسفانه در برخی از مناطق با بحران بسیار شدیدی روبه‌رو هستیم.

5 منزل مسکونی در تالش زیر آب رفت

عیسی مهدوی با اذعان به اینکه در خرجگیل اسالم تا کنون پنج‌خانه مسکونی زیرآب رفته و تخریب‌شده تصریح کرد: پنجاه خانه در کل شهرستان درخطر شدید سیلاب قرار دارند که با تلاش بخشداری‌ها و دهیاری‌ها به تخلیه خانه‌ها اقدام شده است و تلاش شده اسباب مهم آن‌ها را به مکان امنی منتقل شود، ولی با شرایطی که سیل ایجاد کرده، تخریب شدن خانه‌ها و افزایش آن همچنان کل شهرستان را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به مسدود شدن جاده کیشون بن به مریان گفت: سیل باعث مسدود شدن جاده کیشون بن به مریان شده بود که با تلاش نیروهای راهداری جاده باز شد.

فرماندار تالش با اشاره به نقاط مسدود شده جاده اسالم به خلخال بیان کرد: در دونقطه جاده اسالم به خلخال در دونقطه ریزش سنگ باعث مسدود شدن جاده شده بود با کمک نیروهای راهداری این جاده هم بازشده است.

مهدوی با اشاره به آب‌گرفتگی پل رودخانه تالش گفت: با تلاش نیروهای شهرداری تالش در حال رفع مشکل هستند و پل همچنان مسدود است، پل تازه احداث‌شده تالش، با توجه به آسیب‌های شدیدی که سیل به دیواره‌های پل وارد کرده است.

وی در مورد خطر تخریب مزار شهدای گمنام اسالم افزود: با توجه به نزدیک بودن رودخانه به مزار شهدای گمنام اسالم، با کمک نیروهای شهرداری اسالم در تلاشیم تا سیل در آن منطقه را نیز کنترل کنیم.

عباسعلی نظیری، رئیس آب و فاضلاب روستایی تالش نیز در این جلسه اظهار کرد: سیل اخیر به‌شدت به تأسیسات آب و فاضلاب آسیب‌زده در دهستان خطبه سرا هزار خانوار در اثر رانش زمین درخطر قطعی آب قرار دارند، در روستای خرجگیل اسالم هم خسارت شدید بوده، همچنین در بخش‌های مختلف بخش مرکزی و اسالم هم خسارت‌های زیادی ایجادشده است.

شهردار اسالم نیز در جلسه ستاد بحران اظهار کرد: آب به هفت متری مزار شهدا رسیده و تعدادی از مسافران در آتش‌نشانی اسکان داده شدند.

مسعود قوی پنچه با بیان اینکه به داخل شهر اسالم در حال حاضر آسیب جدی وارد نشده گفت: تا زمانی که سیل فروکش نکند امکان رسیدن آب شرب به چهار هزار خانوار وجود ندارد.

بهزاد پورپناه، رئیس شورای شهر تالش نیز با اشاره به آب‌گرفتگی 25 خانه در مسیر رودخانه کرگانرود اظهار کرد: از دادستان گلایه داریم که اجازه برداشت مصالح از رودخانه را ندادند.

زخمی شدن هفت نفر بر اثر سیل در تالش

حسین نعمتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان تالش نیز در این جلسه با اشاره به آب‌گرفتگی مرکز بهداشتی لیسار و تخلیه به موقع آن اظهار کرد: بر اثر سیل در تالش هفت نفر زخمی شدند که خوشبختانه به صورت سرپایی درمان شدند، بر اثر سیل در تالش بوده که سرپایی درمان شدند.

حامد قلی پور، شهردار چوبر نیز با اشاره به خسارت وارده به یکی از روگذرهای این شهر اظهار کرد: در شهر چوبر یک پل خسارت‌دیده ولی در کل مشکل جدی در شهر وجود ندارد، دوخانه درخطر سیل است که با فروکش سیل مشکل آن‌ها حل خواهد شد.

قطع ارتباط 140 مشترک تلفن ثابت و همراه در تالش

حمدالله حسنی، رئیس اداره مخابرات تالش نیز از قطعی برخی مشترکین تلفن ثابت و همراه در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در خرجگیل اسالم ارتباط ۱۴۰ مشترک قطع‌شده است.

تالش خشک ترین حوزه آبریز در تیر ماه امسال بود

حمید نژاد رئیس ایستگاه هواشناسی تالش نیز با بیان اینکه تالش در تیرماه جزو خشک‌ترین حوزه‌های آبریز بود اظهار کرد: از شب گذشته تا ظهر امروز ۱۰۰ میلی‌متر بارش در تالش داشتیم و انتظار می‌رود تا فردا بارش ها ادامه داشته باشد.

منبع: فارس

کد مطلب: 45267

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر