اجمالی/ امام جمعه رشت بیان کرد

شگفتی جهانیان از عظمت تمدن اسلامی

امام جمعه رشت گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) توانستند تمدن عظیم اسلامی را پی ریزی کند و امروز این تمدن عظیم اسلامی موجب شگفتی جهانیان شده است.

شگفتی جهانیان از عظمت تمدن اسلامی

گیلان خبر: آیت الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته شهر رشت با اشاره به اهمیت نطام خانواده در اسلام اظهار کرد: برنامه ریزی در زندگی بسیار مهم است چرا که موفقیت برای رسیدن به هدف و رستگاری  نیاز به برنامه ریزی و تدبیر  دارد .

وی با بیان اینکه امروز با وجود  راه های مختلف اطلاع رسانی ،دستیابی به قوانین و آداب اسلامی تسهیل شده است گفت: خداوند در قرآن فرموده است که هرچیز را به قدر و اندازه آفریده ایم لذا هرچیزی در زندگی باید با تدبیر و برنامه ریزی پیش رود.

امام جمعه رشت با اذعان  به اهمیت درایت در زندگی  بیان کرد:  صبر بر مشکلات نیز از دیگر مقوله هایی است که در زندگی باید به آن توجه کرد بنابراین، هرگاه خداوند خیر بنده ای را بخواهد میانه روی در زندگی و ادامه زندگی سالم با برنامه را به انسان الهام می کند.

فلاحتی با بیان اینکه سوء تدبیر و عدم برنامه موجب خوف پیامبر(ص) برای امت و مسئولان امت دینی بوده  افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) توانستند تمدن عظیم اسلامی را پی ریزی کند و امروز این تمدن عظیم اسلامی موجب شگفتی جهانیان شده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45310

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر