عضو هیأت بازرسی وزارت کشور:

گران‌فروشی و عدم رعایت مسائل بهداشتی در سواحل آستارا زیاد است

عضو هیأت بازرسی وزارت کشور در امور سواحل در نشست ارزیابی عملکرد ستاد سامان‌دهی سواحل شهرستان آستارا گفت: براساس گزارش‌های رسیده و بازدیدهای میدانی به عمل آمده گران‌فروشی و عدم رعایت مسائل بهداشتی در سواحل شهرستان آستارا زیاد است.

گران‌فروشی و عدم رعایت مسائل بهداشتی در سواحل آستارا زیاد است

گیلان خبر: حسین افضلی عصر پنج‌شنبه در نشست ارزیابی عملکرد ستاد سامان‌دهی سواحل این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: براساس گزارش‌های رسیده و بازدیدهای میدانی به عمل آمده گران‌فروشی و عدم رعایت مسائل بهداشتی در سواحل شهرستان آستارا زیاد است. 

به‌گفته عضو هیأت بازرسی وزارت کشور در امور سواحل، سازمان‌های مردم نهاد درخصوص سامان‌دهی سواحل شهرستان آستارا به اعضای ستاد سامان‌دهی سواحل این شهرستان کمک کرده و درصورت عدم پیگیری و بی‌توجهی به مصوبات ستاد آتش به اختیار عمل کنند.  

وی با اشاره به اینکه خانه‌کاشانه‌های غیرمجاز و تابلو به دست شهرستان آستارا در سطح استان گیلان بسیار معروف بوده و تعداد آن‌ها روز‌به‌روز در حال افزایش است گفت: اتحادیه هتل‌داران این شهرستان با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نسبت به سازماندهی خانه‌کاشانه‌های غیرمجاز اقدام کند. 

فرماندار شهرستان آستارا نیز در نشست ارزیابی عملکرد ستاد سامان‌دهی سواحل این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: به‌واسطه نجات غریق یک فرصت شغلی سه تا چهار ماهه برای افراد بی‌کار ایجاد می‌شود و از این ظرفیت در راستای اشتغالزایی و کسب درآمد باید استفاده بهینه کرد. 

یونس رنجکش بابیان اینکه تربیت ناجیان غریق باید از همین امروز آغاز شود تا افراد حرفه ای و ماهر در فصل شنا در کنار طرح ها و نقاط خطرآفرین شهرستان آستارا مستقر شوند تصریح کرد: ناجی که مشکل جسمی و روحی دارد هیچ گاه نمی تواند شخص در حال غرق شدن را از آب خارج کند.

رئیس ستاد سامان‌دهی سواحل شهرستان آستارا تعداد افراد غرق‌شده در نقاط خطرآفرین این شهرستان در تابستان امسال را هشت نفر مرد اعم از شهروند و گردشگر دانست و افزود: بی‌احتیاطی، شنا در نقاط خطرآفرین و عدم آشنایی به فنون شنا از جمله دلایل غرق شدن این تعداد شهروند و گردشگر اعلام شده است. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45312

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر