ثبت‌نام بیش از 14 هزار دانشجو در دانشگاه‌های سراسر گیلان

در سال تحصیلی 97-98 با ورود پنج هزار و 500 دانشجو جدید، تعداد دانشجویان دانشگاه گیلان به 18 هزار 116 دانشجو رسیده و بیش از شش هزار نفر نیز در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان و دو هزار 856 نفر در دانشگاه پیام نور ثبت‌نام کرده‌اند.

ثبت‌نام بیش از 14 هزار دانشجو در دانشگاه‌های سراسر گیلان

گیلان خبر: در سال تحصیلی 97-98 با ورود پنج هزار و 500 دانشجو جدید، تعداد دانشجویان دانشگاه گیلان به 18 هزار و 116 دانشجو رسیده و بیش از شش هزار نفر نیز در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان و دو هزار و 856 نفر در دانشگاه پیام نور ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گیلان صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه گیلان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های شمال کشور است اظهار کرد: با مجموع افرادی که امسال به دانشگاه آمدند تعداد 18 هزار و 116 دانشجو در دانشگاه گیلان در حال تحصیل هستند.

تحصیل 11 هزار و 741 دانشجو در مقطع کارشناسی در گیلان

فرهاد شیرینی با اشاره به اینکه 11 هزار و 741 دانشجو در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند افزود: تعداد پنج هزار 641 دانشجو نیز در مقطع کارشناسی ارشد و تعداد یک هزار 339 نفر نیز در مقطع دکتری در دانشگاه گیلان در حال تحصیل هستند که از این تعداد 58 درصد خانم و 42 درصد نیز آقا هستند.

وی با اشاره به اینکه بودجه عمرانی دانشگاه به‌طور کامل محقق شده تصریح کرد: بحث رفاهی دانشگاه‌ها چالش مهمی است و دانشگاه گیلان نیز تلاش‌های فراوانی را انجام داده و در حوزه خوابگاهی برای صد در صد دانشجویان پسر خوابگاه داریم و با آماده شدن خوابگاه جدید در روزهای آینده 90 درصد دختران نیز صاحب خوابگاه خواهند شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گیلان با اشاره به اقدامات انجام‌شده درزمینهٔ صنعتی شدن سرویس‌های دانشجویی گفت: تلاش شده که کلاس‌های دانشجویان در روز برگزار شود تا برای آمدوشد دانشجویان مشکلی ایجاد نشود.

شیرینی با اشاره به ارائه 30 عنوان درس مجازی برای دانشجویان افزود: تهیه برنامه جامع انسانی و متنوع سازی درآمدها از دیگر برنامه‌های دانشگاه گیلان است.

وی با اشاره به تجاری‌سازی علم در دانشگاه‌ها بیان کرد: دانشگاه‌ها مکلف به اجرای این طرح هستند و در حوزه عملی تاکنون 140 قرارداد پژوهشی و درون‌سازمانی داشته‌ایم.

تحصیل 54 درصد دانشجوی زن و 46 درصد دانشجوی مرد در دانشگاه‌های پیام نور گیلان

رئیس دانشگاه پیام نور استان گیلان نیز با بیان اینکه دو هزار و 856 دانشجو ورودی جدید دانشگاه‌های پیام نور گیلان هستند اظهار کرد: از تعداد ورودی‌های جدید دانشگاه‌های پیام نور گیلان 54 درصد خانم و 46 درصد آقا هستند.

سعید صادقی با اشاره به اینکه در دانشگاه پیام نور نقل و انتقالات بسیار راحت است افزود: آزمون‌های پیام نور نیز به‌راحتی در محل زندگی دانشجویان انجام می‌شود و آزمون‌های مجازی در دانشگاه پیام نور بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید تسهیلات زیادی به دانشجویان پرداخت می‌شود گفت: دانشجویان متقاضی می‌توانند با سود پایین تسهیلات مربوطه را دریافت کنند.

جذب بیش از 6 هزار دانشجوی جدید در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی گیلان 36 هزار دانشجو دارد اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید نیز بیش از 6 هزار دانشجو جدید جذب دانشگاه شده است.

مهدی خشنود با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی گیلان به‌اندازه کافی خوابگاه برای دانشجویان دختر دارد افزود: منابع صندوق رفاه با کارمزد صفر درصد و بااعتبار بالغ‌بر 10 میلیارد تومان آماده ارائه به دانشجویان متقاضی است

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی گیلان بالغ‌بر 840 نفر عضو هیئت‌علمی تمام‌وقت با مرتبه مربی، استادیار، دانشیار و استاد تمام دارد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45401

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر