گزارشی از جشنواره امام هادی (ع) نیروهای مسلح:

برقراری ایمنی و امنیت اولویت نخست نیروهای مسلح است

جشنواره امام هادی (ع) نیروهای مسلح صبح امروز با حضور نیروهای مسلح حاضر در گیلان برگزار و در این نشست بر برقراری امنیت و حفظ ایمنی در سطح استان تأکید شد.

برقراری ایمنی و امنیت اولویت نخست نیروهای مسلح است

گیلان خبر: جانشین ایمنی و اقدامات تأمینی ستاد کل سپاه صبح امروز در جشنواره امام هادی (ع) نیروهای مسلح مستقر در گیلان در سالن شهدای ناجا رشت با اشاره به اینکه در راستای کاهش حوادث و تلفات باید نکات ایمنی رعایت شود اظهار کرد: درزمینه کاهش تلفات باید هرچه بیشتر موضوع ایمنی موردتوجه قرار گیرد و دغدغه‌ای همیشگی برای فرماندهان و مسئولان و مدیران باشد.

دستیابی به ایمنی نیازمند شناخت ریشه‌ها و زمینه‌های حوادث است

سردار علی جبرائیل با بیان اینکه دستیابی به ایمنی نیازمند شناخت ریشه‌ها و زمینه‌های حوادث است گفت: با توجه به تحلیل به‌دست‌آمده از حوادث و تلفات سال‌های گذشته عوامل انسانی مهم‌ترین عامل در ایجاد و شکل‌گیری حوادث و تلفات بوده‌اند.

با بیان اینکه عدم آگاهی مردم در جلوگیری از حوادث باعث به وجود آمدن بلایا و تلفات انسانی شده تصریح کرد: آگاهی بخشی درزمینهٔ‌ ایمنی باید به‌عنوان مبنای کار موردتوجه نیروهای مسلح قرار گیرد زیرا امروز به‌واسطه تشکیل معاونت ایمنی سپاه و بر اساس آمار و گزارش‌های دریافتی از رده‌های مختلف شاهد کاهش چشمگیر و محسوس حوادث، تلفات انسانی و خسارت‌های مالی هستیم.

ایمنی در گیلان جزو برنامه‌های مهم سپاه است

جانشین سپاه قدس گیلان نیز با بیان اینکه امنیت در مقابل تهدید اهمیت بالایی دارد اظهار کرد: لازمه تقویت ایمنی در جامعه امروزی داشتن اطلاعات از محیط پیرامونی است.

سرهنگ علی توشه  با اشاره به اینکه برخی از بی‌احتیاطی‌ها منجر به وقوع حوادث ناگواری می‌شود افزود: گیلان با توجه به اینکه جزو پیرترین استان کشور است، بنابراین باید فرهنگ‌سازی را در بین خانواده مدنظر قرار داد.

وی با بیان اینکه گیلان با افزایش مرگ‌ومیر و کاهش زادوولد روبه‌رو گفت: ایمنی در گیلان جزو برنامه‌های مهم سپاه است و از مهم‌ترین مشکلات خانواده‌های گیلانی اعتیاد و طلاق است و دشمن نیز با جنگ روانی در فضای مجازی به این اتفاقات دامن می‌زند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه نزاع دسته‌جمعی یکی از دیگر مواردی است که ایمنی گیلان را تهدید می‌کند افزود: تمامی این مشکلات ایمنی در جامعه فقط با فرهنگ‌سازی در بین مردم حل خواهد شد.

تأکید بر برگزاری رزمایش برای حفظ آمادگی و ایمنی

جانشین دانشگاه امام خامنه‌ای  نیز در این دیدار با اشاره به اینکه فرمانده‌ها باید توجه ویژه به اقدامات عملیاتی داشته باشند اظهار کرد: فرماندهان باید تمامی موارد عملیات جهت ایمنی را مدنظر قرار دهند.

سردار شکراللهی با بیان اینکه اقدامات ایمنی باید با برگزاری رزمایش‌های مختلف به نیروها آموزش داده شود گفت: فرهنگ‌سازی در بین نیروها بدون تردید احتمال وقوع حوادث را کاهش می‌دهد.

راه‌اندازی طرح مهارت افزایی سربازان در گیلان توسط ناجا

معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی استان گیلان نیز با بیان اینکه در تشکیلات نجات به‌صورت افتخاری همیاران ایمنی انتخاب کردیم اظهار کرد: گاهی اوقات باید از تجربه خوب سربازان در زمینه ایمنی استفاده کرد.

سرهنگ حیدر محمدی با بیان اینکه ناجا در گیلان طرح مهارت افزایی سربازان را راه‌اندازی کرده است گفت: این طرح به‌زودی باعث ایجاد فضای بسیار خوبی در بین سربازان می‌شود و سربازان باتجربه در زمینه ایمنی می‌توانند به نیروها کمک کنند.

ایمنی در دریا با ایمنی در خشکی بسیار متفاوت است

فرمانده جدید منطقه چهارم نیروی دریایی شمال کشور نیز با بیان اینکه در دنیای امروز با تمامی پیشرفت مخاطرات زیادی وجود دارد اظهار کرد: برای کمتر شدن مخاطرات در جامعه باید برنامه‌ریزی کرد زیرا با عدم فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی احتمال وقوع حوادث زیاد است.

ناخدا دوم سید عبدالوهاب جعفری با اشاره به اینکه موضوع ایمنی در دریا با ایمنی در خشکی بسیار متفاوت است افزود: به موضوع ایمنی در دریا باید قبل اینکه حادثه‌ای اتفاق بیفتد توجه کرد زیرا بعد از وقوع حادثه بی‌تردید پشیمانی برای همگی خواهند ماند.

پیشگیری مؤثرتر از درمان است

فرمانده مرزبانی استان گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه پیشگیری مؤثرتر از درمان است اظهار کرد: فرهنگ‌سازی و پیشگیری از وقوع حوادث و تلفات جلوگیری می‌کند و کوچک‌ترین اشتباه در موضوع ایمنی جبران‌ناپذیر است.

سرهنگ کیاست سپهری با تأکید بر آمادگی جسمانی و ورزش در نیروهای مسلح افزود: آمادگی جسمانی بالا باعث می‌شود که عملیات‌ها به محرک پاسخ کوبنده بدهد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45415

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر