مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان خبر داد

افزایش 50 درصدی مشارکت مردم گیلان در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان با اشاره به اینکه در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته گفت: با کمک خیرین و مسئولان در مرحله نخست در جشن عاطفه‌ها اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی دریافت کردیم.

افزایش 50 درصدی مشارکت مردم گیلان در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها

گیلان خبر: علیرضا محمدی پیش از ظهر امروز در مراسم جشن عاطفه‌ها در دبیرستان شاهد دختران با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها چند سالی است به‌صورت دومرحله‌ای انجام می‌شود اظهار کرد: در مرحله نخست که 15 و 16 شهریورماه انجام شد، تلاش کردیم نیازهای دانش‌آموزان را پیش از بازگشایی مدارس در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته گفت: با کمک خیرین و مسئولان در مرحله نخست در جشن عاطفه‌ها اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی دریافت کردیم.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به دریافت اعتبارات کمک به دانش‌آموزان نیازمند از دفتر مرکزی کمیته امداد افزود: از این اعتبار سبد تحصیلی به ارزش 300 هزار تومان به بیش از هشت هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد با اولویت مناطق محروم اهدا کردیم.

محمدی هدف از برگزاری جشن عاطفه‌ها در قالب شور عاطفه‌ها در ایام محرم بیان کرد: این برنامه بدین منظور بود تا فرهنگ نوع‌دوستی، انفاق و مهربانی را در بین دانش‌آموزان که مبتنی بر آموزه‌های دینی و قرآنی ما است در مدارس نهادینه کنیم.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به برگزاری شور عاطفه‌ها در گیلان هم‌زمان با سراسر کشور تصریح کرد: با توجه به جلسات منظمی که با سازمان دانش‌آموزی و آموزش‌وپرورش داشتیم، با کمک پنج هزار مدرسه و بیش از هشت هزار فرهنگی و بیش از 375 هزار دانش‌آموز شور عاطفه‌ها در سراسر استان برگزار کردیم.

وی با اشاره به توزیع بیش از 340 هزار پاکت کمک به جشن عاطفه‌ها در مدارس گیلان افزود: در مرحله دوم هر نوع کمک نقدی و غیر نقدی، توسط مدیران مدارس و به تشخیص آن‌ها در بین دانش‌آموزان نیازمندی که تحت پوشش کمیته امداد بوده یا نبوده‌اند و بنا بر شرایطی ازقلم‌افتاده‌اند تقسیم‌شده و رسید آن برای انعکاس در سطح ملی پس از 72 ساعت به کمیته امداد برسد.

محمدی با اذعان به اینکه جمع‌آوری کمک‌های جشن عاطفه‌ها تا پایان مهرماه ادامه دارد گفت: خیرین می‌توانند کمک‌های خود را با روش‌های نوین و مجازی از طریق شماره گویا 0968877 و یا شماره‌گیری #013*8877* از طریق تلفن همراه خود و یا با نصب اپلیکیشن «ثنا» به دست نیازمندان برسانند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45464

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر