نماینده ولی فقیه در گیلان:

تقسیم عاطفه‌ها تقسیم مال نیست

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه تقسیم عاطفه‌ها تقسیم مال نیست گفت: لفظ عاطفه موجب ایجاد محبت و مهر نسبت به یکدیگر می‌شود و معنای دیگر مهربانی حفظ هنجارهاست.

تقسیم عاطفه‌ها تقسیم مال نیست

گیلان خبر: آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در جشن عاطفه‌ها در دبیرستان شاهد رشت اظهار کرد: انسان بی‌هیبت و متانت نمی‌تواند کارگزار خوبی باشد.

تقسیم عاطفه‌ها تقسیم مال نیست

وی با تأکید بر حفظ متانت دختران در زندگی اجتماعی گفت: دختران باید از سنین نوجوانی بیاموزند که راه را برای آینده خویش هموار کنند، چراکه آینده باید سرشار از علم باشد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به تعبیر زیبای جشن عاطفه‌ها بیان کرد: لفظ عاطفه موجب ایجاد محبت و مهر نسبت به یکدیگر می‌شود و معنای دیگر مهربانی حفظ هنجارهاست.

فلاحتی با تأکید بر حفظ احترام مربیان و معلمان از سوی دانش آموزان گفت: تقسیم عاطفه‌ها تقسیم مال نیست چراکه نمی‌توان انسان را با مال او سنجید.

وی توجه به هم نوع را دارای ارزش والایی دانست و افزود: آغاز سال تحصیلی با جشن عاطفه‌ها موجب می‌شود فرزندان ما بیاموزند با انفاق کردن و تقسیم محبت خود روحیه نوع‌دوستی و مسئولیت‌پذیری را در خود پرورش دهند.

جشن عاطفه‌ها صبح امروز در دبیرستان شاهد دختران با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان، مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان برگزار شد.

لزوم ترویج فرهنگ انفاق در بین دانش‌آموزان از دوران ابتدایی

مدیرکل آموز و پرورش استان گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه باید از مشارکت دانش آموزان در برنامه‌های خیرخواهانه بهره‌مند شویم اظهار کرد: فرهنگ کمک به هم نوع در قالب جشن عاطفه‌ها از دوران ابتدایی در دانش آموزان نهادینه شود.

نادر جهان‌آرای با اشاره به نقش کمیته امداد حضرت امام (ره) در شناسایی دانش‌آموزان مستضعف افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) همیشه همراه با آموزش‌وپرورش بوده و در شناسایی دانش آموزان نیازمند نقشی ستودنی ایفا کرده است.

وی با تأکید بر کاهش دانش آموزان مناطق محروم بیان کرد: باید برای کاهش نیازهای دانش‌آموزان کم برخوردار در مناطق محروم گام‌های مؤثری برداریم و مفهوم کار خیر را از طریق دانش آموزان و از طریق برگزاری برنامه‌هایی همچون جشن عاطفه‌ها به دیگران انتقال دهیم.

مدیرکل آموز و پرورش استان گیلان جشن عاطفه‌ها را اقدامی ارزشمند برای یاری نیازمندان عنوان کرد و افزود: باید با انفاق کردن درراه خدا، داشته‌های خود را در اختیار افراد نیازمند بگذاریم و نتیجه آن را از خداوند متعال دریافت کنیم.

جهان‌آرای با تأکید بر تسری پیدا کردن کارهای خیر و کمک به نیازمندان گفت: باید این قبیل فعالیت‌های خیرخواهانه همانند سال‌های گذشته دنبال شده و در جامعه نهادینه شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45465

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر