عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد

تخصیص اعتبار 12 هزار میلیارد تومانی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده از کشتی‌های تندرو برای رونق گردشگری و تجارت چمدانی و تخصیص اعتبار 12 هزار میلیارد تومانی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد خبر داد.

تخصیص اعتبار 12 هزار میلیارد تومانی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر

گیلان خبر: حسن خسته بند صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ارائه بسته حمایتی دولت به اقشار آسیب‌پذیر اظهار کرد: اقشاری که ماهانه زیر سه میلیون تومان درآمد دارند، در ماه 300 هزار تومان تا پایان سال بسته حمایتی دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای حمایت از اقشار کم‌درآمد اعتباری بالغ‌بر 12 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده افزود: این مبلغ در قالب کالا و در دو نوبت به مردم ارائه می‌شود.

نماینده مردم شهرستان بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود شکاف بین نظام‌مهندسی و وزارت راه و شهرسازی گفت: روند ساخت خط آهن رشت به انزلی به سه قطعه تقسیم شد و شرکت استراتوس در حال انجام قطعه دوم این خط آهن است و سرعت خوبی را طی می‌کند، قطعه سوم که دو هزار و 700 متر پل دارد به‌صورت دومنظوره (ریلی ـ دریایی) استفاده خواهد شد.

خسته بند با اشاره به کلنگ زنی قطعه سوم خط آهن رشت به انزلی در دهه فجر بیان کرد: مهم‌ترین بخش این پل؛ مسئله بودجه و اعتبارات است که خوشبختانه آقای نوبخت قول مساعدت در این امر را از سوی دولت داده‌اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از احیای تالاب بین‌المللی انزلی خبر داد و افزود: استفاده از نانو در تالاب باید بیشتر موردبررسی قرار گیرد؛ باید دید چه اثرات منفی و مثبتی در این زمینه وجود دارد و از متخصصین این امر استفاده شود.

وی با اذعان به پایان مذاکره با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی درزمینهٔ کشتی‌سازی تصریح کرد: سازمان بنادر باید این طرح را بپذیرد و مجوزهای لازم را بدهد، از سال گذشته تاکنون گروهی نروژی برای این امر ورود کردند که از کشتی‌سازهای قوی دنیا محسوب می‌شوند و تلاش می‌کنیم از دهه فجر این اقدام آغاز شود.

نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کشتی‌های تندرو می‌توانند تجارت چمدانی برعکس انجام دهند گفت: ما می‌توانیم با استفاده از کشتی‌های تندرو موجب شویم مسافران از داخل کشور ما خرید کرده و با استفاده از راه‌اندازی تورهای گردشگری و آمدوشد در تالاب، تجارت را رونق ببخشیم.

خسته بند با اشاره به کمبودهای تنها بیمارستان بندرانزلی بیان کرد: بیمارستان شهید بهشتی بندر انزلی تنها بیمارستانی در استان است که دستگاه سی‌تی‌اسکن 16 اسلایس دارد و به‌زودی مجهز به دستگاه MRI نیز خواهد شد.

وی از افزایش پنج هزار متری بال بیمارستان بندرانزلی خبر داد و افزود: بیش از 25 میلیارد تومان پروژه برای این بیمارستان اختصاص‌یافته که از آن جمله می‌توان به احداث NICU ویژه اطفال، افزایش 10 تخت در قسمت ICU، آنژیوگرافی و جراحی قلب و اورژانس مجهز در قسمت بال اشاره کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند توسعه روستایی در شهرستان بندر انزلی گفت: در دو دهه اخیر به‌تمامی روستاهای بندر انزلی آب و گازرسانی شده، انزلی نخستین شهرستانی است که در روستاها آب‌شیرین‌کن دارد و اگر کمبود کیفیتی در برخی روستاها در حوزه آب‌رسانی وجود داشته باشد تا پایان امسال مرتفع خواهد شد.

خسته بند با اذعان به اینکه بیش از 98 درصد راه‌های روستایی بندرانزلی آسفالت هستند بیان کرد: تا سال آینده کمتر از پنج کیلومتر از راه‌های روستایی نیز بدون آسفالت نخواهند ماند، این در حالی است که رقم کشوری در این حوزه آسفالت 56 درصد جاده‌های روستایی است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45487

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر