رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا خبر داد

صادرات 52 تن فرآورده لبنی ایران از مرز آستارا به روسیه

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا از صادرات 52 تن انواع پنیر تولید داخل از مرز زمینی این شهرستان به فدراسیون روسیه خبر داد.

صادرات 52 تن فرآورده لبنی ایران از مرز آستارا به روسیه

گیلان خبر: بهرام پورضرب با اشاره به صادرات فرآورده‌های لبنی از مرز آستارا به روسیه اظهار کرد: 52 تن انواع پنیر تولید شرکت کاله استان مازندران در قالب سه محموله صادراتی با نظارت مستقیم شبکه دامپزشکی و رعایت شرایط قرنطینه به فدراسیون روسیه صادر شد.

وی ارزش این مقدار فرآورده لبنی صادرشده را حدود 230 هزار دلار دانست و تصریح کرد: صدور تمام محوزهای لازم این محموله صادراتی از سوی اداره کل دامپزشکی استان مازندران با هدف تأمین بخشی از مواد غذایی موردنیاز کشور هدف انجام شده است.

به گفته رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا از آغاز سال جاری تاکنون بالغ‌بر 200 تن انواع پنیر و خامه پاکتی، 9 تن شیر پاستوریزه، چهارتن روغن ماهی، 47 تن پودر ماهی و 46 تن ماهی منجمد از مرز زمینی این شهرستان به کشورهای فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

پذیرش فرآورده‌های دام و طیور ایران در کشورهای همسایه منوط به داشتن گواهی‌نامه معتبر از سوی سازمان دامپزشکی است و تمام محموله‌های صادراتی در سامانه یک‌پارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی به‌صورت لحظه‌ای ثبت می‌شوند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45524

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر