سرپرست فرمانداری رودسر:

مدیران به بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده توجه کنند

سرپرست فرمانداری رودسر هرگونه موفقیت در فرایند مدیریت بحران را متأثر از کارگروهی دانست و گفت: از اعضای ستاد مدیریت بحران این انتظارمی‌رود که پس از وقوع هرگونه سیل خسارت زا نگاه خود را روی اصل بازسازی و بازتوانی متمرکز کنند.

مدیران به بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده توجه کنند

گیلان خبر: علی وارسته بهدانی عصر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری با اشاره به دستورالعمل‌های ستاد مدیریت بحران کشور بر تمرکز روی چهار شاخص مهم پیشگیری، آمادگی بحران، مقابله و بازسازی و بازتوانی اظهار کرد: از اعضای ستاد مدیریت بحران این انتظار می‌رود پس از وقوع هرگونه سیل خسارت زا نگاه خود را روی اصل بازسازی و بازتوانی متمرکز کنند.

وی با بیان اینکه بخشی از این اقدامات باید به‌صورت ضرب‌الاجلی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود تصریح کرد: همین رویه می‌تواند به فرایند اعتمادسازی بین مدیران و مردم منتهی شود تا اگر سیل دوباره‌ای به وقوع پیوست حداقل مردم بدانند و ببینند که مدیران گامی مهم در زمینه بازسازی و بازتوانی سیل قبلی از خود نشان داده‌اند.

سرپرست فرمانداری رودسر با اشاره به خسارت‌های جدی به زیرساخت‌های این شهرستان در سیل اخیر افزود: ضروری است از هم‌اکنون کارهای مهم در زمینه بازسازی مناطق تخریب‌شده قاسم‌آباد سفلی، عسگرآباد و میانده انجام گیرد.

وارسته برنامه‌ریزی در حوزه مدیریت بحران را منوط به اقدام کارهای اساسی و ماندگار عنوان کرد و گفت: یکی از این موارد مهم مبحث جمع‌آوری آب‌های سطحی و انجام مطالعات لازم در این زمینه و تخصیص اعتبار در این بخش است که می‌تواند مانع از ببار آمدن خسارت به زیرساخت‌ها شود.

وی با اذعان به اینکه تخریب پلی که در شهرستان رودسر در هفته دولت افتتاح در سیل اخیر کذب است بیان کرد: ممکن است گوشواره پل آسیب‌دیده باشد اما این دلیل بر تخریب پل نیست.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45527

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر