مدیرکل هواشناسی استان گیلان خبر داد

کاهش شدید دمای هوا از دوشنبه در گیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش 3 تا 6 درجه‌ای دمای هوا، بارندگی و وزش باد از عصر روز دوشنبه در گیلان خبر داد.

کاهش شدید دمای هوا از دوشنبه در گیلان

گیلان خبر: محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در روزهای آینده اظهار کرد: تجزیه‌وتحلیل جدیدترین نقشه‌های هواشناسی بیانگر تقویت تدریجی توده‌ هوای سرد و بارشی از عصر روز دو‌شنبه در منطقه است.

وی با اشاره به کاهش 3 تا 6 درجه‌ای دمای هوای گیلان در روزهای آینده گفت: با توجه به روند تدریجی کاهش دما، بارندگی و وزش باد در نواحی مرکزی و غربی استان از عصر روز دوشنبه تا شب سه‌شنبه شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به مه‌آلود بودن هوا، کاهش دید افقی و لغزندگی سطح جاده‌ها افزود: این سامانه بارشی به‌تناوب تا چهارشنبه در استان فعال خواهد بود و در این مدت آسمان گیلان همراه با بارندگی، وزش باد و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

دادرس با اشاره به اینکه دریا در این مدت مواج و طوفانی بوده و برای فعالیت‌های مرتبط مناسب نیست گفت: با توجه به ماهیت بارش‌های شدید در بازه زمانی کوتاه‌مدت، احتمال آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رانش و لغزش زمین در بعضی از مناطق استان وجود دارد.

وی با تأکید بر عدم استقرار افراد و تجهیزات در حاشیه و حریم رودخانه‌ها بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی وقوع بارش‌های رگباری و رعدوبرق، مردم از قرار گرفتن در فضای باز و مناطق مرتفع و پارک کردن خودروها در زیر درختان خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به احتمال شکستن درختان و خسارت به تأسیسات و ابنیه افزود: با توجه به ماهیت بارش‌های شدید در بازه زمانی کوتاه‌مدت، بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغداری‌ها تمهیدات لازم را به عمل‌آورند.

دادرس با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی به عمل‌آورند تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر نمایند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45530

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر