رئیس سازمان چای کشور:

بیش از 70 درصد از مطالبات چای‌کاران پرداخت شد

جهان ساز با اشاره به چین پاییزه برگ سبز چای و رو به اتمام بودن این دوره از برداشت گفت: چین پاییزه آخرین مرحله از برداشت چای است که عمدتاً تا پایان مهرماه خاتمه پیدا می‌کند.

بیش از 70 درصد از مطالبات چای‌کاران پرداخت شد

گیلان خبر: حبیب‌الله جهان ساز با اشاره به میزان پرداخت مطالبات چای‌کاران از ابتدای سال تاکنون اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 110 هزار تن برگ سبز چای از باغداران این محصول خریداری‌شده است.

وی ارزش ریالی برگ چای‌های خریداری‌شده از باغداران کشور را حدود 216 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون 161 میلیارد و 500 میلیون تومان از مطالبات چای‌کاران پرداخت‌شده است.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه کمتر از 30 درصد مطالبات چای‌کاران کشور باقی‌مانده گفت: مابقی مطالبات چای‌کاران تأمین اعتبارشده و طی دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

جهان ساز با اشاره به چین پاییزه برگ سبز چای و رو به اتمام بودن این دوره از برداشت بیان کرد: چین پاییزه آخرین مرحله از برداشت چای است که عمدتاً تا پایان مهرماه خاتمه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به پرداخت وام بهزراعی به باغداران و تأمین اعتبار آن از صندوق حمایتی تخصصی چای تصریح کرد: چای‌کاران برای دریافت این نوع وام می‌توانند به ادارات چای محل سکونت خود مراجعه و پس از تشکیل پرونده وام دریافت کنند.

رئیس سازمان چای کشور میزان تسهیلات پرداخت‌شده از صندوق تخصصی چای به باغداران را بیش از 70 میلیارد تومان برشمرد و گفت: بهزراعی باغات چای در کیفیت برگ سبز چای تأثیر داشته و هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45651

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر