۷۹ درصد از دستگاه‌های اجرایی گیلان سامانه آماری ندارند

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: تنها ۲۱ درصد از دستگاه‌های اجرایی استان گیلان دارای سامانه آماری هستند.

۷۹ درصد از دستگاه‌های اجرایی گیلان سامانه آماری ندارند

گیلان خبر: وحید طیفوری صبح امروز در چهارمین همایش روز آمار و برنامه‌ریزی در دانشگاه گیلان اظهار داشت: از ابتدای سال 97 تاکنون بیش از 29 طرح آمارگیری در گیلان اجرا شده است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با بیان اینکه 10 هزار نمونه آماری به وسیله 6 هزار و 800 نیروی انسانی در استان گیلان تهیه شده است عنوان داشت: تهیه بانک اطلاعات ساختار نظام اداری دستگاه‌هاب اجرایی استان گیلان از جمله اقدامات انجام شده است.

طیفوری تعامل با سازمان نقشه‌برداری را بخشی از اقدامات حوزه آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان دانست و افزود: با همکاری آموزش و پرورش گیلان اقدامات خوبی در راستای ترویج فرهنگ آماری انجام شده است.

وی با اعلام اینکه مجموعه 194 نفر در استان گیلان در حوزه آمار فعالیت دارند خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها 30 درصد از دستگاه‌های اجرایی استان گیلان دارای واحد آمار و اطلاعات هستند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به اینکه ساختار موجود در دستگاه‌های اجرایی پاسخگوی نیازهای آماری نیست گفت: تنها 21 درصد از دستگاه‌های اجرایی استان گیلان دارای سامانه آماری هستند.

طیفوری با انتقاد از عدم حضور برخی مدیران استان گیلان در همایش‌های آماری خاطرنشان کرد: عدم به‌کار گیری نیروهای متخصص در حوزه آمار در دستگاه‌های اجرایی از جمله مشکلات حوزه آمار است

وی شفافیت را از جمله ارکان اصلی نظام آماری دانست و اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی آمار و اطلاعات خود را در صندوق‌های در بسته قرار می‌دهند و با مراجعه به سایت آن‌ها نمی‌توان هیچ آماری کسب کرد.

منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 45739

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر