هزاران نفر از مردم گیلان در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان‌ گفت: هزاران نفر از مردم سراسر استان گیلان امسال در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی شرکت می‌کنند.

هزاران نفر از مردم گیلان در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند

گیلان خبر: آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ موکب‌های گیلان متشکل‌ از تمامی شهرستان‌های استان در مسیرهای پیاده‌روی و ورودی و خروجی زائران اربعین و در شهرهای مقدس کشور عراق برپا شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان عنوان کرد: در مراسم اربعین امسال تمامی شهرستان‌های استان گیلان یک موکب در مسیرهای ورود و خروج زائران و یا در شهرهای مقدس عراق برپا کرده‌اند و خدمات لازم را به آنان ارائه می‌دهند.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد:‌ از مرکز استان گیلان شهر رشت نیز امسال دو موکب به نام‌های محسنین و نورالزهرا ‌(س)در کربلای معلی برپا شده است‌ که ضمن ارائه امکانات ضروری به زوار نسبت به اسکان زائران اربعین اقدام می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی ابراز داشت:‌ از مدتها قبل اشتیاق بسیار زیادی در مردم خطه شهیدپرور گیلان برای استقبال از مراسم اربعین برقرار بود به طوری‌که بسیاری از مردم استان از خرد و کلان گرفته تا پیرو جوان خود را برای شرکت در این اجتماع عظیم آماده کردند.

وی بیان داشت:‌ هزاران نفر از مردم سراسر استان گیلان در راهپیمایی و مراسم اربعین امسال خود را با هر زحمتی‌ که شده به شهرهای مقدس نجف اشرف و سپس کربلای معلی رسانده‌اند تا با دلی پاک از حضور در قافله بزرگ اربعین عقب نمانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان افزود:‌ در این بین شاهد حضور گسترده جوانان در مسیرهای پیاده‌روی و یا در موکب‌های پذیرایی از زائران حرم مطهر امام حسین(‌ع) هستیم که نشان‌ دهنده عمق تأثیرگذاری فرهنگ عاشورایی بر نسل‌های جدید است. 

امام جمعه رشت اظهار داشت:‌ تمامی موکب‌های استان گیلان علاوه بر کربلای معلی در مسیرهای حرکت زائران اربعین مستقر شده‌اند و امیدواریم با همکاری مؤثر عوامل گرداننده آن امکانات مطلوب اسکان و بهترین خدمات در اختیار زوار حرم مطهر امام حسین (ع) قرار گیرد.

منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 45740

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر