امام‌جمعه آستارا مطرح کرد

اجرای مخفیانه FATF از سال 95 توسط دولت

امام‌جمعه آستارا با تأکید بر اینکه دولت از سال 95، 37 بند از 41 بند کارگروه ویژه اقدام مالی را به‌صورت مخفیانه اجرا کرده است گفت: استکبار جهانی با دادن یک فرصت چهارماهه می‌خواهد شورای نگهبان را فریب دهد تا آن‌ها رأی تصویبی نمایندگان به FATF را تأیید کنند.

اجرای مخفیانه FATF از سال 95 توسط دولت

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی اظهار کرد: بسیاری از مردم با کتاب قهر هستند، درحالی‌که مطالعه کتاب‌های سودمند علم انسان را زیاد می‌کند.

وی با اشاره به فرارسیدن هشت آبان مصادف با اربعین حسینی بیان کرد: شهرستان آستارا هم میزان زائرین خارجی عتبات عالیات بود و در بحث استقبال از زوار خارجی با این‌که نواقصی وجود داشت، اما نسبت به سال‌های قبل وضعیت بهتر بود و امیدواریم برای برگشت زوار نیز در موکب‌ها برنامه‌ای داشته باشیم.

امام‌جمعه آستارا حضور حدود 25 میلیونی زوار خارجی عتبات عالیات در کربلای معلا را بزرگ‌ترین اجتماع بشری در کنار بارگاه اباعبدالله حسین (ع) عنوان کرد و گفت: دشمنان اسلام چشم دیدن این حضور میلیونی را نداشته و در رسانه‌های خود زیبایی‌های اربعین حسینی را سانسور می‌کنند.

حافظ‌نیا با بیان اینکه اربعین حسینی بهترین پدیده برای حرکت به سمت تمدن اسلامی و تنها راه نجات انسان‌ها پیروی از مکتب اهل‌بیت است افزود: کربلا به ما یاد داد که در صورت مردن هم نباید زیر بار قراردادهای ننگین استکبار جهانی ازجمله FATF (کارگروه ویژه اقدام مالی) برویم.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه نمایندگان مردم در مجلس علیرغم فرمایشات مقام معظم رهبری FATF را تصویب کردند گفت: غیبت برخی از نمایندگان در روز تصویب FATF و رأی ممتنع دادن برخی‌ها به FATF توجیه‌پذیر نیست.

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه رأی ممتنع یک نماینده به FATF یعنی من در تشخیص صلاح از ناصلاح شعور سیاسی ندارم افزود: در یک روز بسیار حساس که قرار است تصویب یا عدم تصویب FATF به رأی گذاشته شود، چرا باید برخی از نمایندگان مردم در خانه ملت حضور نداشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه دولت از سال 95، 37 بند از 41 بند کارگروه ویژه اقدام مالی را به‌صورت مخفیانه اجرا کرده است بیان کرد: فرصت چهارماهه برای FATF جشن گرفتن نداشته و استکبار جهانی با دادن این فرصت چهارماهه می‌خواهد شورای نگهبان را فریب دهد تا آن‌ها رأی تصویبی نمایندگان به FATF را تأیید کنند.

حافظ‌نیا با بیان اینکه کاش دنیا این اندازه که به «جمال خاشقچی» اهمیت می‌دهد به همان اندازه نیز به مردم بی‌گناه یمن اهمیت می‌داد گفت: مردم یمن در سکوت رسانه‌ای و مجامع حقوق بشری در حال نابود شدن هستند و کودکان بی‌گناه یمنی با انواع و اقسام بیماری‌های میکروبی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به فرارسیدن روز بسیج دانش‌آموزی افزود: در کربلا هم نوجوان 13 ساله داشتیم و این شهدای 13 ساله انقلاب و دوران دفاع مقدس نظیر شهید محمدحسین فهمیده و شهید بهنام محمدی از شهدای نوجوانان قیام کربلا الگو گرفته‌اند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45774

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر