مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان مطرح کرد

خسارت گیاه زیست محیطی سمبل آبی به اقتصاد تالاب انزلی

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان با بیان اینکه خنثی سازی حوزه تهدیدات غیر طبیعی بر عهده سازمان پدافند غیر عامل است گفت: گیاه زیستی سمبل آبی اکنون یکی از تهدیدات غیر طبیعی است که گیلان را تهدید می کند و از خارج وارد کشور شده است.

خسارت گیاه زیست محیطی سمبل آبی به اقتصاد تالاب انزلی

گیلان خبر: امیر محمدپور ظهر امروز در نشست خبری در سالن جلسات صدا و سیما مرکز گیلان با اشاره به دلیل تشکیل سازمان پدافند غیرعامل اظهار کرد: در تاریخ هشتم آبان 1382 بنا بر تشخیص نخبگان نظامی و غیرنظامی و احساس خلأ در حوزه رصد تهدیدات در حوزه غیرنظامی برای کمک به توسعه کشور، فرمانده معظم کل قوا دستور تشکیل سازمان پدافند غیرعامل زیر نظر ستاد کل نیروهای مسلح را دادند.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل نوعی دفاع از مردم و زیرساخت‌ها است افزود: در این نوع از دفاع از تجهیزات نظامی استفاده نمی‌شود، در پدافند غیرعامل به دنبال حفاظت و مراقبت از زیرساخت‌ها هستیم که در صورت تهدید بتوانند با کارکرد خود عمل کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان با اشاره به اینکه ریاست شورای پدافند غیر عامل در استان با استاندار است بیان کرد: خنثی سازی هرگونه تهدیدی طبیعی و غیر طبیعی بر عهده سازمان پدافند غیر عامل است که در حوزه تهدیدات غیر طبیعی بر عهده مدیریت بحران است.

محمدپور با بیان اینکه خنثی سازی حوزه تهدیدات غیر طبیعی بر عهده سازمان پدافند غیر عامل است گفت: گیاه زیستی سمبل آبی اکنون یکی از تهدیدات غیر طبیعی است که گیلان را تهدید می کند و از خارج وارد کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه گیاه زیست محیطی سمبل آبی به اقتصاد منطقه ضربه زده است افزود: باید مردم در این زمینه آگاه باشند و بدانند که ترویج سمبل آبی به اقتصاد مردم در تالاب انزلی ضربه می زند زیرا ارتفاع این گیاه در برخی از مناطق تالاب به نیم متر می رسد و حتی زندگی برخی از آبزیان را تهدید می کند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان با اشاره به ساختار پدافند غیر عامل در استان بیان کرد: ما در استان در حوزه شورای پدافند 11 کارگروه تخصصی، 16 کارگروه شهرستانی و دو قرار گاه عملیاتی داریم.

وی با اشاره به اینکه رصد و پایش تهدیدات دشمن جزو وظایف سازمان پدافند است گفت: از ابتدای تأسیس این سازمان تاکنون تلاش‌های بسیار زیادی برای بررسی تهدیدات در حوزه غیرنظامی و برای کاهش اثر این تهدیدات انجام‌شده است.

روز هشتم آبان به عنوان روز پدافند غیر عامل نامگذاری شده و شعار هفته امسال، پدافند غیر عامل، بازدارندگی در سایه شعار حسینی است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45798

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر