امام‌جمعه لنگرود مطرح کرد

اربعین قدرت نرم مسلمانان پیش از ظهور امام زمان (عج)

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اینکه ظرفیت اربعین ذخیره‌ای استراتژیک برای شیعه در زمان ظهور است گفت: اربعین قدرت نرم مسلمانان پیش از ظهور امام زمان (عج) است.

اربعین قدرت نرم مسلمانان پیش از ظهور امام زمان (عج)

گیلان خبر: حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی اظهار کرد: ستون دین اسلام در روایات فریضه نماز و ستون و عمود ولایت در اسلام حماسه بزرگ اربعین تعبیر شده است.

وی با تأکید بر قرائت زیارت اربعین بعد از نماز گفت: اربعین قدرت نرم مسلمان‌ها در دوران قبل از ظهور امام زمان (عج) است.

امام‌جمعه لنگرود اربعین را تجلی‌گاه امنیت، وحدت، اقتدار و مقاومت در برابر استکبار خواند و تصریح کرد: این ستون باعظمت با مصالحی مانند عدالت اجتماعی، همدلی، هم‌گرایی و عطوفت بین مردم که در اختیار دارد خیمه ولایت را کماکان برافراشته می‌دارد.

وی اربعین را سکانس زیبایی از نمایش بزرگ دوران ظهور دانست و گفت: در این حرکت و پیاده‌روی باعظمت و ارزشمند مردم از جان و مال خود برای یکدیگر مایه می‌گذارند و در این پرده از نمایش خیلی از شنیدنی‌ها را دیدنی می‌کنند به‌طوری‌که یک مؤمن حاضر است برای راحتی مؤمن دیگر از ثروت خود بگذرد.

سلیمانی با اشاره به اینکه برادران عراقی و ایرانی با همدلی و اخلاص و با تمام ظرفیت برای حفظ اقتدار اسلام به میدان می‌آیند افزود: اربعین حرکتی بی‌بدیل برای متزلزل کردن ارکان زر، زور، تزویر و استکبار بوده که خواب را از چشمان صهیونیست‌ها و مزدوران استکبار ربوده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت اربعین ذخیره‌ای استراتژیک برای شیعه در زمان ظهور است تصریح کرد: نباید اربعین را در شیعه‌گری خلاصه کرد امروز از 80 کشور دنیا از برادران اهل سنت، کاردینال‌های مذهبی دنیا و شخصیت‌ها در این همایش بزرگ شرکت می‌کنند که نشانه‌ای از ایمان، اعتقاد و علاقه آنان به ائمه اطهار (ع) و سیدالشهدا است.

امام‌جمعه لنگرود پیاده‌روی اربعین حسینی را فرصت مناسبی برای همگان برای تجدید بیعت با امام حسین (ع) و وحدت و یکپارچگی دانست و گفت: با دولت‌محوری در اربعین مخالفیم و معتقدیم که این نهاد ناآرام باید مردم پایه باشد و حمایت‌های دولت باید راهبردی باشد.

وی با اشاره به ضعف‌ها و مشکلات زائران در خصوص ارز، دینار و بیمه برای عبور از مرز تصریح کرد: پیاده‌روی اربعین یکی از شعائر بزرگ الهی در عصر ماست باید برای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن آن تلاش کنیم و امیدواریم مشکلات امسال در خصوص اعزام زائران را در سال آینده شاهد نباشیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45853

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر