اجتماع عظیم جاماندگان اربعین حسینی مردم گیلان

اجتماع عظیم مردم گیلان در چهلمین روز از سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان برگزار شد.

اجتماع عظیم جاماندگان اربعین حسینی مردم گیلان

گیلان خبر: مردم ولایتمدار شهرستان رشت از بخش‌ها و روستاهای اطراف این شهرستان با حضور گسترده در میدان شهدای ذهاب (شهرداری رشت) اجتماع عظیمی به پا کردند.

جاماندگان رشتی از مراسم جهانی پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلای معلا در قالب دسته‌جات سینه‌زنی و زنجیرزنی خود را به محل اجتماع می‌رسانند.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستانه‌اشرفیه، هم‌زمان با اربعین حسینی در کربلای معلا، مراسم جاماندگان پیاده‌روی اربعین حسینی در آستانه‌اشرفیه در حال برگزاری است.

در هشتمین سال پیاپی در شهرستان آستانه‌اشرفیه عاشقان سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و جاماندگانِ پیاده‌روی اربعین با برگزاری تجمع بزرگ اربعین در جوار ملکوتی حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف به ندای مظلومان کربلا لبیک گفته و هم‌نوا با حضرت زینب به عزاداری پرداختند.

جوانان و مردم مؤمن دهستان چهارده و کیسم شهرستان آستانه‌اشرفیه که از پیاده‌روی و زیارت مظلوم دشت کربلا جا ماندند مسیر ۱۴ کیلومتری را طی و به‌صورت دسته‌های عزاداری و با پای پیاده خود را به جوار ملکوتی حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف می‌رسانند تا در این تجمع عظیم شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر انزلی، اجتماع عظیم مردم گیلان در میدان امام خمینی (ره) با حضور مسئولان و اقشار مختلف جامعه برگزار شد.

مردم شهرستان بندرانزلی از اقصی نقاط این شهرستان با حضور گسترده خود شور و شعور حسینی را به رخ کشیدند.

اجتماع پرشور مردم گیلان از شبکه‌های سراسری و محلی درحال پخش است.

شب گذشته نیز ششمین اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در شهرستان لنگرود با حضور عزاداران، دسته‌های عزاداری و با زیارت اربعین و نوحه‌خوانی در جوار حرم مطهر شهدای گمنام در پارک فجر این شهر برگزار شد.

منبع: فارس

کد مطلب: 45864

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر