مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان:

بیش از 4 هزار نفر از زوار گیلانی به استان برگشتند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه هفت هزار و 485 نفر زائر از استان گیلان و 11 هزار و 875 نفر زائر خارجی بودند گفت: حضور این تعداد زائر خارجی نسبت به ایام اربعین سیدالشهدا(ع) در سال گذشته 35 درصد افزایش داشت.

بیش از 4 هزار نفر از زوار گیلانی به استان برگشتند

گیلان خبر: محمدرضا نازک کار با تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی اظهار کرد: از ابتدای سفر معنوی پیاده‌روی اربعین 19 هزار و 360 نفر زائر گیلانی و خارجی از کشورهای روسیه، آذربایجان و گرجستان از مرز آستارا وارد کشور شدند و از مرز مهران به کربلا رفتند.

وی با اشاره به عزیمت هفت هزار و 485 نفر زائر گیلانی و 11 هزار و 875 نفر زائر خارجی از گیلان به کربلای معلی افزود: حضور این تعداد زائر خارجی نسبت به ایام اربعین سیدالشهدا(ع) در سال گذشته 35 درصد افزایش داشت که با 47 دستگاه اتوبوس به مرز مهران رهسپار شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان از 128 سفر منفرد و حرکت 119 اتوبوس دربستی از گیلان به مرز مهران خبر داد و گفت: تا شب گذشته 114 دستگاه اتوبوس زوار اربعین به سمت گیلان حرکت کردند که حدود چهار هزار و 718 مسافر زائر کربلای معلی را به استان باز می‌گرداند.

نازک کار با اشاره به ازدیاد زوار در اربعین امسال بیان کرد: تمام مسافرت‌های امسال دست‌اندرکاران حمل‌ونقل جاده‌ای طی ابلاغیه‌ای کنسل شد تا بتوانیم عزیزان زائر را به سلامت از مرز مهران به استان گیلان بازگردانیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45958

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر