خطرات جاده قتلگاه در رشت

جاده مواصلاتی رشت به شفت یکی از مسیرهای پرتردد کلانشهر رشت است که با وجود صنعتی بودن و اهمیتی که این مسیر برای حم و نقل اتومبیل‌های باری و سنگین دارد و نیز کم عرض بودن خیابان برای مردم منطقه مشکلات عمده‌ای ایجاد کرده است.

خطرات جاده قتلگاه در رشت

گیلان خبر: مسیر مواصلاتی کلان‌شهر رشت به غرب گیلان، مسیری که از فلکه رازی آغاز و به شهر شفت و جیرده ختم می‌شود، مسافتی 10 کیلومتری دارد اما بیش از پنج کیلومتر این مسیر هنوز کار تعریض آن انجام‌نشده و تنها قسمتی از مسیر تا شهرک صنعتی سپیدرود آن تعریض شده است.

هفته‌ای دست‌کم 3 تصادف سنگین در جاده رشت ـ جیرده

در برخی از نقاط این جاده حتی شانه خاکی کنارگذر نیز وجود ندارد و با توجه به خطرناک و پرتردد بودن این مسیر با ازدحام انواع وسایل نقلیه تردد برای مردم منطقه بسیار دشوار است.

با توجه به کم‌عرض بودن این جاده مواصلاتی، عدم وجود روشنایی در شب، تردد بسیار اتومبیل‌های سنگین و وجود استادیوم سردار جنگل احتمال تصادفات در این مسیر پرخطر بسیار بوده تا جایی که مردم منطقه از این مسیر بانام «جاده قتلگاه» یاد می‌کنند.

چهار خطه کردن مسیر رشت ـ جیرده، شفت در 30 ماه

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان دراین‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار کرد: محور رشت به جیرده راهی فرعی به طول کیلومتر و راهی مهم و استراتژیک است که استادیوم و مراکز مهم صنعتی در این مسیر وجود دارند.

محسن عادلی با بیان اینکه دو و نیم کیلومتر از این مسیر با تعریض شانه‌ها به مسیر اصلی تبدیل‌شده تصریح کرد: این مسیر برای بهسازی و چهار خطی کردن اعتبار قابل‌ملاحظه‌ای نیاز دارد و اخیراً طی تفاهم‌نامه‌ای با استانداری اعتباری برای بهسازی این پروژه تخصیص پیداکرده و انتخاب پیمانکار این پروژه در آبان ماه انجام می‌گیرد و تعریض و چهار خطه کردن این مسیر طی 30 ماه به سرانجام خواهد رسید.

وی با اذعان به اینکه تملک اراضی در مسیر رشت به جیرده بسیار محدود است گفت: ما سعی کردیم خط پروژه خود را در مسیر قانونی اجرا کنیم اما مشکلات حاشیه‌ای ازجمله تأسیسات سازمان آب و تیرهای برق و کانال‌های آب چلش برانگیز بوده که با برنامه‌ریزی درست مرتفع خواهد شد.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان با اذعان به رایزنی با سازمان‌های مربوطه افزود: آغاز به کار عملیات تعریض این مسیر از ابتدای زمستان خواهد بود و طی 30 ماه امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مربوطه به نتیجه خوبی برسد.

این مسیر مواصلاتی که قرار است، خط ریل راه‌آهن رشت نیز در آن اجرا شود، به دلیل آمدوشد، کارگران و دیگر پرسنل شهرک‌های صنعتی رشت و نیز دوست داران ورزش به استادیوم سردار جنگل و نیز مسافرانی که به غرب گیلان سفر می‌کنند، از مهم‌ترین مسیرهای مواصلاتی شهر رشت است اما متأسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح و یا کمبود اعتبارات لازم برای اجرای پروژه تعریض هنوز ساماندهی درستی صورت نگرفته و نیازمند توجه بیشتر مسئولان مربوطه استان برای حفظ جان و مال و امنیت شهروندان است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45974

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر