استاندار گیلان خبر داد

تخصیص 85 میلیارد تومان اعتبار برای مناطق سیل زده گیلان

استاندار گیلان در بازدید از مناطق سیل زده شهرستان فومن از ابلاع اعتباری بالغ بر میلیارد تومان برای جبران خسارات وارده به مناطق سیل زده استان خبر داد.

تخصیص 85 میلیارد تومان اعتبار برای مناطق سیل زده گیلان

گیلان خبر: مصطفی سالاری در بازدید از مناطق سیل زده این شهرستان اظهار کرد: درخصوص اعتباراتی که تاکنون وصول شده، مبلغ 85 میلیارد تومان برای جبران خسارات و بازسازی به استان ابلاغ شده است.

وی از ابلاغ 30 میلیارد تومان نقدینگی به استان گیلان خبرداد و افزود: از این 30 میلیارد تومان وجوه، 15 میلیارد تومان برای جبران خسارت مردمی به بنیاد مسکن داده شد.

استاندار گیلان با اذعان به اینکه 15 میلیارد تومان اعتبار به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شد گفت: برای بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده این مبلغ را در نظر گرفتیم تا مراحل بازسازی به سرعت آغاز شود.

سالاری با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی منتظر ابلاغ نقدینگی نماندند و اقدامات بازسازی را پیش از این آغاز کرده بودند بیان کرد: اقدامات اولیه از سوی دستگاه‌های اجرایی استان برای بازسازی زیرساخت‌ها آغاز شده و مراحل تکمیلی پل موقت فومن یکی از این اقدامات است که روزهای پایانی ساخت خود را می‌گذراند.

وی با اذعان به اینکه سعی کردیم دسترسی موقت مردم را با اقدامات اولیه پس از سیل فراهم کنیم افزود: به موازات اقدامات موقت، کارهای بازسازی دائمی را نیز برای مثال بازسازی پل املش را نیز آغاز کردیم.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه اقدامات موقت باید به سرعت به زیرساخت‌های دائمی تبدیل شوند گفت: اقدامات دائمی زمان بر بوده و هزینه قابل توجهی نیاز دارند اما در تلاشیم با اقداماتی که آغاز شده سریعا کار را به نتیجه برسانیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45978

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر