در نشست مشترک تشکل‌های دانش‌آموزی با معاون استاندار گیلان مطرح شد

ضرورت مقدم بودن تربیت بر آموزش در مدارس

در نشست صمیمی تشکل‌های دانش‌آموزی با معاون استاندار گیلان بر ضرورت مقدم بودن تربیت بر آموزش تأکید و‌ سه موضوع تبعید امام به ترکیه، کشتار دانش‌آموزان و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان فصل هویت‌بخش ایران اسلامی برشمرده شد.

ضرورت مقدم بودن تربیت بر آموزش در مدارس

گیلان خبر: صبح امروز نشست صمیمی جمعی از دانش‌آموزان تشکل‌های دانش‌آموزی به مناسبت روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گیلان در سالن غدیر استانداری برگزار شد.

برجام منافعی به‌ظاهر برای آمریکا داشت

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گیلان در این نشست با اشاره به سه موضوع هویت‌بخش و آرمان‌گرایانه انقلاب در ۱۳ آبان اظهار کرد: تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۴۳ به ترکیه، سرکوب و کشتار دانش‌آموزان در سال ۵۷ توسط پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان از مواردی است که هویت آرمان‌گرایانه و هویت‌بخش انقلاب اسلامی را ساخته است.

علی‌اصغر جمشیدنژاد تسخیر لانه جاسوسی را به‌عنوان انقلاب دوم ایرانیان دانست و افزود: ۱۳ آبان روز پایبندی ملت ایران به اصول خود و ضربه سهمگین به آمریکا در پی اقدامات اخیر خواهد بود.

وی با اشاره به خصم آمریکا علیه ایران از گذشته تا امروز گفت: گرچه برجام منافعی به‌ظاهر برای آمریکا داشت اما مواضع صلح‌طلبانه ایران اسلامی را به جهانیان ثابت کرد و بی‌اعتمادی ایالت متحده به جهان نمایان شد.

معاون استاندار با بیان اینکه وعده آمریکا از شدت تحریم‌ها پس از ۱۳ آبان تمام می‌شود تصریح کرد: آمریکا در سیاست‌های خود در تقابل با ایران پیوسته عقب‌مانده و یقیناً در آینده نیز با شکست مواجه خواهد شد.

جمشیدنژاد با اذعان اینکه آمریکا مداوم با وعده ایران را تهدید کرده بیان کرد: آمریکا با ابراز اینکه گزینه‌هایش همیشه علیه ایران روی نیز است سعی داشته ملت را تحقیر و تهدید کند درحالی‌که تاکنون هیچ کاری از پیش نبرده و نخواهند برد.

وی بر ضرورت اولویت‌بندی مطالبات دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: موضوعات مطرح‌شده از سوی دانش‌آموزان در مدارس و‌ پیرامونشان همگی مهم اما رفع آن‌ها نیازمند اولویت‌بندی است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار شروع تغییر در نوع تفکر را در آموزش‌وپرورش دانست و افزود: صندلی کنونی دانش‌آموزان محلی برای آموزش و تربیت مسئولیت‌ها در آینده است و باید شروع تغییر در تفکر و‌ نوع رفتار از مدارس آغاز شود.

نقش تشکل‌های تخصصی و تأثیرگذار دانش‌آموزی در سطح مدارس

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان نیز در این نشست دانش‌آموزان را مسئولان آینده کشور نام برد و اظهار کرد: صلابت کلام در بیان دغدغه تشکل‌های دانش‌آموزی مسئولیت مدیران و مسئولان را دوچندان کرده است.

نادر جهان‌آرای با اشاره به نقش تشکل‌های تخصصی و تأثیرگذار دانش‌آموزی در سطح مدارس افزود: بیان دغدغه به‌حق دانش‌آموزان خطاب به مسئولان منجر شده تا تلاش مسئولان بیشتر شود و این مهم بیانگر بزرگی و بلند اندیشی دانش‌آموز عصر کنونی است.

وی با اشاره به نقش دانش‌آموزان و پذیرفتن تکالیف در پی نقش‌ها گفت: دانش‌آموز کنونی ایران نقش مطالبه گرانه دارد و به جدیت دنبال تثبیت اهداف از پیش تعیین شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان بر لزوم مطالبه گری و حق‌خواهی دانش‌آموزان تأکید کرد و افزود: دانش‌آموزان باید علاوه بر اینکه وظیفه خود را انجام می‌دهد نسبت به پیرامون خود مطالبه گری داشته باشد.

توجه به اهمیت آب و درخطر بودن منابع آبی، هدایت دانش‌آموزان به امورات و فعالیت‌های انقلابی در کنار آموزش، مقدم بودن تربیت بر آموزش، تعیین جایگاه تشکل‌های دانش‌آموزی در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی حوزه دانش‌آموزی، تقویت اردوی راهیان نور دانش‌آموزی و دیدار مستمر دانش‌آموزان با رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان جهت بیان دغدغه‌ها و رفع مشکلات ازجمله دغدغه‌هایی بود که تشکل‌های دانش‌آموزی در نشست مشترک با معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار مطرح کردند.

گفتنی است، در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ خاندان پهلوی تظاهرات و اعتراضات دانش‌آموزان را در دانشگاه تهران سرکوب کرد و جمعی از آن‌ها را به شهادت رساند و در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ نیز لانه جاسوسی آمریکا در ایران توسط دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46039

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر