وزیر سابق اطلاعات در لنگرود:

80 درصد مشکلات اقتصادی کشور ربطی به تحریم ندارد

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به ایجاد نارضایتی عمومی در مردم توسط استکبار گفت: آمریکا همیشه اعلام کرده که با تحریم‌ها ایران را به‌زانو درمی‌آورد ولی به‌عنوان فردی که درگذشته مسئولیت اطلاعات در کشور را داشتم و در زمینه‌های اقتصادی نیز اطلاعاتی دارم عرض می‌کنم که اثر تحریم‌ها بر کشور حدود 15 تا 20 درصد است و بقیه هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد.

80 درصد مشکلات اقتصادی کشور ربطی به تحریم ندارد

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدر مصلحی ظهر امروز در جمع عزاداران در مسجد امام حسین (ع) این شهرستان با بیان اینکه ان شاالله خدا توفیق دهد تا همه ما در مسیر ولایت و امامت قدم برداریم و ثابت‌قدم باشم اظهار کرد: شهدا با خون خود باعث شدند تا علاوه بر پایداری انقلاب اسلامی امروز بتوانیم برای ائمه اطهار مراسم عزاداری برگزار کنیم کاری که در زمان طاغوت جلوی آن گرفته می‌شد.

وی با بیان اینکه خاطرات شهدا و دوران دفاع مقدس باید چاپ و در اختیار مردم قرار بگیرد گفت: مطالعه خاطرات شهدا موجب الگو گیری جوانان و نسل جدید و جلوگیری از تحریف دوران دفاع مقدس توسط دشمنان می‌شود.

وزیر سابق اطلاعات آن چیزی انقلاب را نگه‌داشته و جلو برده روحیه شهادت‌طلبی و مبارزه با استکبار است افزود: بسیاری از کشورهای دنیا از انقلاب اسلامی و جوانان کشور الگو می‌گیرند و موج بیداری اسلامی در دهه گذشته استمرار انقلاب در اروپا و آمریکا و کل جهان است.

مصلحی با اذعان به اینکه خدا در قرآن می‌فرمایند شهدا زنده هستند تصریح کرد: جوانان حداقل با یکی از شهدا رفیق شود و آنگاه اثر و مدیریت شهید در زندگی خود را مشاهده می‌کنند آنگاه به زنده‌بودن شهدا ایمان می‌آوریم.

وی با بیان اینکه همه طراحی دشمن این است تا با استفاده از تجربیات گذشته‌اش مسیری که شهدا در جلوی ما گذاشته‌اند را ببندد که آن مسیر، مسیر انقلاب اسلامی است گفت: منشأ افول آمریکا که رهبری در سخنرانی‌های خود اشاره کردند از روی فضاسازی نیست بلکه دلیل علمی دارد و آن وجود انقلاب اسلامی است.

وزیر سابق اطلاعات با اذعان به اینکه آمریکا هرلحظه از انقلاب اسلامی آسیب می‌بیند افزود: آمریکا در سال 88 با راه‌اندازی و پشتیبانی از فتنه 88 قصد براندازی انقلاب را داشت که کارآمدی انقلاب مانع شد و در فتنه‌های جدید به دنبال این است که ردی از خود بر جای نگذارد تا بتواند موفق شود.

مصلحی با اشاره به توطئه‌های همیشگی استکبار علیه انقلاب اسلامی بیان کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی 6 برنامه برای مقابله با انقلاب اسلامی را در حدود پنج سال پیش طراحی کردند که برای اجرای آن تلاش می‌کنند و در کمال تأسف عوامل داخلی آن‌ها و نفوذی‌ها همراه آنان هستند.

وی با بیان اینکه دشمن با کمک عوامل نفوذی به دنبال تحقق 6 برنامه طراحی‌شده خود است افزود: خروج از برجام یکی از برنامه‌های طراحی‌شده دشمن است که در صورت حضور اوباما به‌جای ترامپ هم این برنامه‌ها دنبال گیری می‌شد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه ایجاد نارضایتی عمومی دومین طرح استکبار علیه انقلاب است تصریح کرد: آمریکا همیشه اعلام کرده که با تحریم‌ها ایران را به‌زانو درمی‌آورد ولی به‌عنوان فردی که درگذشته مسئولیت اطلاعات در کشور را داشتم و در زمینه‌های اقتصادی نیز اطلاعاتی دارم عرض می‌کنم که اثر تحریم‌ها بر کشور حدود 15 تا 20 درصد است و بقیه هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد.

مصلحی با بیان اینکه انتقاد سازنده موجب پیشرفت و توسعه می‌شود گفت: بالا بردن قیمت ارز سومین برنامه بود که در چند وقت اخیر با نقش عوامل داخلی تأثیر آنان را مشاهده کردیم.

وی با بیان اینکه افزایش تورم در کشور چهارمین طرح و برنامه است افزود: متوقف کردن تمام برنامه‌های هسته‌ای پنجمین و ششمین برنامه دشمن به چالش کشیدن کل نظام است که در حال اجرای آن هستند.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به توجه به نقش فضاسازی دشمن علیه انقلاب بیان کرد: همه دستگاه‌ها در کشور مسئول و متولی مشخصی دارند ولی دشمن با برنامه‌های خود ذهن مردم را به سمتی می‌برد که ریشه همه مشکلات کشور را از دید رهبری و ولی‌فقیه ببیند و کسی با مسئولین دستگاه‌ها مطالبه گری نکنند.

مصلحی با بیان اینکه دشمن با جنگ روانی مسیر مطالبه گری از مسئولان را به سمت رهبری منحرف کردند گفت: طراحی دشمن این است تا با فضاسازی، مطالبه گری از مسئولانی که وعده دادند را به سمت نظام و رهبری بکشانند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46140

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر