امام‌جمعه آستارا:

دولت زمینه کاهش قیمت کالاهای موردنیاز مردم را فراهم کند

امام‌جمعه آستارا با اشاره به تغییر در هیأت‌دولت و رأی اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور گفت: باید برنامه‌ریزی‌ها طوری باشد که مردم کاهش قیمت را در کالاهای اساسی و موردنیاز احساس کنند.

دولت زمینه کاهش قیمت کالاهای موردنیاز مردم را فراهم کند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان آستارا با اشاره به تغییر در هیأت‌دولت و رأی اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها طوری باشد که مردم کاهش قیمت را در کالاهای اساسی و موردنیاز احساس کنند.

وی کنترل تورم و مهار بی‌ثباتی در بازار ارز و سکه را ازجمله مطالبات مردم از وزیر اقتصاد و امور دارایی دانست و افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با کنترل و نظارت بر امر وارادت و صادرات کالاهای موردنیاز مردم، زمینه کاهش قیمت‌ها به‌ویژه در فرآورده‌های دامی، لبنی و کشاورزی را باید فراهم کند.

امام‌جمعه آستارا خواستار تأمین مسکن جوانان و سرو‌سامان دادن به مسکن مهر از سوی وزیر مسکن و راه شد و تصریح کرد: مسکن مهر مورد بی‌مهری مسئولین دستگاه‌های اجرایی قرارگرفته و یک‌عده با باندبازی و رانت‌خواری اجازه نمی‌دهند که طرح مسکن مهر سروسامان بگیرد.

خطیب جمعه آستارا با بیان اینکه آمریکا هم‌اکنون در موضع ضعف قرار گرفته است افزود: پس از انتخاب ترامپ قمارباز و دیوانه به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا و حمایت او از نظام‌های دیکتاتوری آدم‌کش، چهره واقعی آمریکا پیش‌ازپیش برای جهان آشکار شد.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در باتلاق یمن گیرکرده و رژیم آل‌سعود دست به دامان غربی‌ها شده‌اند تا آن‌ها را از باتلاق یمن نجات دهند تصریح کرد: بااینکه بیماری و قحطی بر مردم یمن فشار وارد کرده است، اما آن‌ها مردانه در برابر اتحاد عربی‌عبری ایستادگی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در خیلی از زمینه‌های نظامی و دفاعی به دیگر کشورهای وابستگی نظامی ندارد گفت: به‌واسطه تلاش‌های امثال شهید تهرانی‌مقدم‌ها ایران در منطقه به قدرت موشکی تبدیل شده و رژیم آل‌سعود جرأت نزدیک شدن به ایران را ندارد.

امام‌جمعه آستارا با تأکید براینکه دوره دوقطبی و تک‌قطبی در دنیا تمام‌شده و هم‌اکنون ایران در خاورمیانه به یک قطب بزرگ تبدیل‌شده که در تصمیم‌گیری‌های منقطه نقش ایفا می‌کند افزود: دشمن از نفوذ منطقه‌ای ایران اسلامی در هراس بوده و هرکجا پا می‌گذارد تفکر حضرت امام(ره) و آرمان‌های انقلاب اسلامی را می‌بیند.

حافظ‌نیا معاف شدن هشت کشور خریدار نفت ایران از تحریم‌ها را نشان ضعف آمریکا در برابر تفکر انقلابی مردم ایران دانست و گفت: مردم ایران در راهپیمایی باشکوه یوم‌الله 13 آبان با حضور پرشکوه خود در صحنه تودهنی محکمی به آمریکا و ایادی کفر زدند.
خطیب جمعه آستارا بابیان اینکه بی‌تقوایی عامل بدبختی انسان بوده و انسان بی‌تقوا به هیچ دردی نمی‌خورد تصریح کرد: خداترسی، انجام واجبات، ترک محرمات و خدا را شاهد اعمال و رفتار دیدن، انسان را به سمت کرامت در دنیا و آخرت سوق می‌دهد.

وی با  تبریک حلول ماه ربیع‌الاول تصریح کرد: بیش از 60 روز عزاداری و عرض ارادت به ساحت مقد اباعبدالله حسین(ع) کردیم و امیدواریم خداوند این عزاداری‌ها را از ما قبول کند و زیارت عتبات عالیات نصیب عزاداران اباعبدالله حسین(ع) شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46155

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر