امام‌جمعه رشت:

مدیران لیبرال‌منش و تبلیغات سوء دلیل استفاده مردم از کالای خارجی است

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه دشمنان داخلی، مدیران لیبرال‌منش و تبلیغات سوء باعث شد که مردم ما دل به کالاهای خارجی ببندند گفت: این موضوع برای ایرانی‌ها زشت است که باوجود تولیدکنندگان بزرگ‌دل درگرو کالاهای خارجی ببندند.

مدیران لیبرال‌منش و تبلیغات سوء دلیل استفاده مردم از کالای خارجی است

گیلان خبر: آیت‌الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت با اشاره به جایگاه خانواده در نظام اسلامی اظهار کرد: تربیت فرزند یکی از وظایف والدین در نظام دینی است که پاکی شیر مادر و لقمه حلال پدر نقش به سزایی در تربیت دینی کودکان دارد. 

وی با بیان اینکه در زندگی دینی باید به مسئله حلال و حرام توجه ویژه‌ای داشت افزود: درس آموختگان علوم دینی که از انبیاء الهی درس گرفته‌اند قبل از توجه به بهداشت غذا، به طهارت لقمه توجه دارند چراکه مبنای این توجه، دستور الهی است. 

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه لقمه حلال و حرام در تربیت دینی کودکان بسیار تأثیر گزار است گفت: اینکه صرفاً به سیر شدن شکم توجه شود و در طهارت آن دقت عمل صورت نگیرد، یعنی فرد، درس آموخته علوم دینی نیست. 

فلاحتی با اشاره به تأثیر لقمه حرام در زندگی شخصی و اجتماعی فرد تصریح کرد: هنگامی‌که یک روانشناس دینی روانکاوی می‌کند می‌بیند که ممکن است یکی از گذشتگان او لقمه حرام تناول کرده که در وجود این فرد نمود یافته است. 

وی با بیان اینکه والدین قبل از انعقاد نطفه باید به مسئله پاکی لقمه توجه داشته باشند گفت: اگر فردی لقمه حرامی تناول کند ممکن است در نسل‌های بعدی او نیز نمود پیدا کند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه دشمنان داخلی، مدیران لیبرال‌منش و تبلیغات سوء باعث شد که مردم ما دل به کالاهای خارجی ببندند افزود: این موضوع برای ایرانی‌ها زشت است که باوجود تولیدکنندگان بزرگ‌دل درگرو کالاهای خارجی ببندند.

فلاحتی با اشاره به اینکه ما ملتی عظیم در حوزه تکیه به توان داخلی بودیم بیان کرد: ما را انسان‌های مصرف‌گرا بار آورده‌اند و این موضوع باعث شده تضاد طبقاتی در جامعه اسلامی بسیار نمود پیدا کند.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه تغییر ذائقه مردم در مصرف‌گرایی باعث شده که تولیدکنندگان ما به خود جرئت ندهند که کالاهای تولیدی خود را بانام ایرانی در بازار توزیع کنند خاطرنشان کرد: ما یک نقشه شوم خاورمیانه‌ای آمریکا را با استقامت مردم شکسته و از بین بردیم و با مقاومت تحریم‌های آمریکا را از بین ببریم.

وی با بیان اینکه ما توانستیم یأسی که دشمنان در میان مردم ایجاد کرده تبدیل به امید کنیم تصریح کرد: دولت محترم چهار وزیر را به مجلس معرفی کردند ازاین‌رو، تلاش برای کنترل تورم لجام‌گسیخته از مطالبات حقیقی مردم از این وزرای محترم است چراکه این مشکل منجر به یاس مردم در حوزه اقتصادی شده است.

فلاحتی با انتقاد از عدم نظارت صحیح در مسائل اقتصادی گفت: مردم مطالبه گر هستند پس نظارت را جدی بگیرید و گره مشکلات مردم را بازکنید.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه ثبات در حوزه ارز و دلار و مهار نقدینگی از دیگر مطالبات مردم از این وزرای محترم است افزود: مدیریت صادرات و واردات از دیگر مطالبات است چراکه نباید صرفاً به نفت تکیه کنیم زیرا این طلای سیاه بالاخره روزی تمام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه به صادرات بیش از واردات باید توجه شود بیان کرد: مسکن جوانان امروز یکی از مشکلات مهم پیش روی جوانان است و جوانانی که تازه ازدواج کردند در تهیه مسکن، هیچ‌گونه توانایی ندارند.

فلاحتی با بیان اینکه حل مشکل مسکن جوانان نیاز به تدبیر دارد تصریح کرد: عدم افزایش دستمزد کارگرها و کارمندان، بر اساس افزایش قیمت‌ها، زندگی کارگران را با فقر عجین کرده است که دولت باید این موضوع را برطرف کرده و فشار اقتصادی اقشار ضعیف به‌خصوص کارگران را کم کنند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46172

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر