انتخاب برترین قصه‌های 90 ثانیه گیلانی‌ها بارأی مردم

مرحله انتخاب مردمی بخش 90 ثانیه‌ای بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری در حالی آغاز شد که 16 قصه از استان گیلان در جمع 120 قصه برتر کشور قرار گرفت.

انتخاب برترین قصه‌های 90 ثانیه گیلانی‌ها بارأی مردم

گیلان خبر: اسفندیار ضیایی حلیمه جانی با اشاره به مرحله پایانی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی اظهار کرد:  این رویداد فرهنگی در حالی انتخاب مردمی بخش 90 ثانیه خود را تجربه می‌کند که از میان بیش از 10 هزار و 470 قصه رسیده به دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی،‌ حدود 7 هزار اثر به این بخش ‌اختصاص داشت.

وی با بیان اینکه بخش قصه‌گویی جشنواره با تکیه‌بر محور موضوعی زندگی من (زندگی بهتر، غم و شادی) برگزار شد گفت: شرکت‌کنندگان در این بخش به روایت مستند گونه از غم‌ها، شادی‌ها و لحظات پندآموز زندگی در قالب فیلم 90 ثانیه‌‌ پرداختند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به استقبال شرکت‌کنندگان از بخش 90 ثانیه بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی کانون در استان گیلان افزود:  16 اثر ارسالی از 14 قصه گوی گیلانی در میان 120 قصه برتر کشور قرار گرفت.

ضیایی با اشاره به اسامی نفرات برگزیده بیان کرد: محمد رسول حق‌دوست (با سه قصه)، شهربانو‌ مشکبید‌ حقیقی، خدیجه زحمتکش، ‌فاطمه نصیر، ‌اکرم السادات حسینی و هنگامه ناصحی، منیژه واحد، مبینا مبرا و یسنا قاسمی از کارکنان و اعضای برگزیده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در این بخش به شمار می‌روند.

وی افزود: محمدعلی فکری آزاد،‌ بهزاد یاحید، فهیمه دهقانی و جواد اصغری از انجمن «گیله قصه» و هم‌چنین، روح‌الله محمدی، آتش‌نشان گیلانی نیز از دیگر قصه‌گویان برتر این بخش محسوب می‌شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به انتخاب سه قصه توسط آرای مردمی تصریح کرد:  در این مرحله قصه‌های برتر از روز یک‌شنبه ۲۰ آبان در برنامه «کتاب‌باز» شبکه نسیم سیما، پایگاه جشنواره قصه‌گویی به نشانیwww.kanoonfest.ir، سایت آپارات و همچنین با هشتگ «#قصه_زندگی_من» در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده تا با آرای مردمی سه  قصه برتر نیز از سوی قصه دوستان انتخاب شود.

ضیایی با اشاره به انتخاب برخی قصه‌ها توسط داوران ملی گفت: قصه‌های 90 ثانیه‌ای که شامل سرگذشت و نکته‌های عبرت‌آموز زندگی مردم کشورمان از اقصی نقاط کشور است، از سوی داوران ملی جشنواره نیز داوری خواهند شد.

بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شب یلدا در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46271

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر