گزارشی از جلسه شورای اداری لنگرود

اختصاص 10 هکتار زمین برای احداث مجموعه ورزشی در لنگرود

اختصاص 10 هکتار زمین جهت احداث مجموعه ورزشی در لنگرود و لزوم نیازسنجی اداره ورزش برای کار در این زمین برحسب نظر کارشناسی ازجمله مباحث مطرح‌شده در جلسه شورای اداری لنگرود بود.

اختصاص 10 هکتار زمین برای احداث مجموعه ورزشی در لنگرود

گیلان خبر: فرماندار لنگرود ظهر امروز در جلسه شورای اداری در سالن جلسات فرمانداری این شهر با بیان اینکه هیئت‌های ورزشی با عشق از جیب خود برای توسعه ورزش کمک می‌کنند اظهار کرد: دولت تمایل به تجهیز و تخصیص اعتبار به رشته‌های مختلف ورزشی است ولی با محدودیت‌هایی روبرو است.

سید رضا جوادپور با بیان اینکه هر شهری به موضوعی معروف است گفت: معتقدم باید مهندسی توسط اداره کل صورت بگیرد تا هر شهرستان استان در یک‌رشته ورزشی تجهیز و به آن شناخته شود تا از پراکندگی جلوگیری شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مستعد لنگرود در رشته‌های مختلف ورزشی افزود: امیدوارم شاهد رشد عرصه‌های ورزشی در شهرستان باشیم و با کمک مسئولین و نماینده لنگرود می‌توان برای جذب اعتبار و تخصیص آن به هیئت‌های ورزشی شاهد رشد بیشتری باشیم.

اختصاص 10 هکتار زمین برای احداث مجموعه ورزشی در لنگرود

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه جلسات مشترک هیئت‌های ورزشی با مدیرکل ورزش و مسؤولین باعث حل مشکلات زیادی می‌شود اظهار کرد: همه مشکلات با تعامل و همراهی بین ورزشکاران و مسئولین حل می‌شود و می‌توان شاهد رشد بیشتر ورزش در سطح استان و جذب جوانان باشیم.

 

مهرداد لاهوتی با بیان اینکه بنا داریم در همه شهرهای شهرستان لنگرود یک زمین چمن مصنوعی احداث شود گفت: در حال حاضر دو زمین چمن مصنوعی در لنگرود و شلمان وجود دارد که نیاز به تکمیل و تجهیز بیشتر است و باید در کومله، اطاقور و چاف‌و‌چمخاله نیز این امکان فراهم شود.

وی با اشاره به اهمیت ورزش در سلامت جامعه افزود: همه در حال تلاش هستیم که آمار سرانه ورزشی را بالا ببریم که یکی از پیش‌نیازهای آن تأمین زمین است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به احداث مجموعه ورزشی در لنگرود بیان کرد: زمینی به مساحت 10 هکتار در لنگرود برای احداث مجموعه ورزشی در نظر گرفته‌شده که مجوز آن نیز از وزیر دریافت شده است و باید اداره کل ورزش نوع کار مدنظر را  بر طبق نیازها کارشناسی کند که با مشارکت دولت و بخش خصوصی اجرای این کار قابل انجام است.

میزان وفاداری مردم در عرصه‌های ورزشی مشهود است

معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی فرمانداری لنگرود نیز با بیان اینکه ورزش امری مقدس است اظهار کرد: میزان وفاداری مردم در عرصه‌های ورزشی مشهود است که چگونه از ورزشکاران کشور در همه عرصه‌ها حمایت می‌کنند.

محمد رنجبر با بیان اینکه تربیت می‌تواند از طریق ورزش صورت گیرد و قطعاً این نوع تربیت ماندگار خواهد بود گفت: ورزش اولویت اول مسؤولین شهرستان بخصوص در روستاها است و تلاش می‌شود تا بهترین قدم برای ورزش در روستاها انجام شد.

 

درآمدهای حاصل از اماکن ورزشی به همان شهرستان برمی‌گردد

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز با بیان اینکه با جامعه ورزش بیگانه نیستم اظهار کرد: از روز اول که حکم مدیرکلی صادر شد آغاز به کارکردیم و تلاش کردیم که عملکردمان نشانه کارکردهای اداره کل باشد.

مریم بخشی با اذعان به اینکه همه به دنبال رفع مشکلات ورزشی شهرستان‌ها هستیم گفت: در جامعه ازنظر شادابی و نشاط با معضل روبرو است که می‌توان با ورزش شادابی و نشاط را به جامعه تزریق کرد.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر با مشکلات فراوان مالی روبرو هستیم افزود: درآمدهای حاصل از اماکن ورزشی که از طریق مزایده واگذار می‌شود به خود همان شهرستان برمی‌گردد تا تجهیز امکانات در رشته‌های موردنیاز کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به حضور ۸۰۰ هیئت ورزشی در استان گیلان بیان کرد: در طول ماه مسابقات متعددی در استان برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم که در مسابقات حضورداشته باشیم ولی دلیل عدم حضور در برخی مراسم‌ها هم‌زمانی یا دوری راه و دیر اطلاع دادن به اداره کل است که از این مورد پوزش می‌طلبیم.

 بخشی با بیان اینکه ازنظر سرانه ورزشی در استان با مشکل مواجه هستیم گفت: در صورت تأمین زیرساخت‌ها برای رشته‌های ورزشی توسط شهرستان‌ها، اداره کل نسبت به تأمین تجهیزات رشته مربوطه اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اجرای برنامه محور بودن مسابقات ورزشی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم که کارهای نو و جدیدی در شهرستان‌ها اجرا شود و اداره ورزش شهرستان‌ها می‌توانند طرح‌های خود را به اداره کل تحویل دهند تا پس از بررسی، تخصیص اعتبار برای طرح مربوطه اختصاص داده شود.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به کاهش اماکن برای ورزش باستانی افزود: مبلغی برای احداث ساختمان رشته ورزش باستانی توسط اداره کل تخصیص داده‌شده است و در صورت حل مشکل زمین کار آن شروع می‌شود.

بخشی با اشاره به جذب قهرمانان ورزشی در استان بیان کرد: گیلان در جذب قهرمانان رشته‌های ورزشی جزو سه استان اول کشور است و بیشترین قهرمانان استان در استان جذب‌شده‌اند و تلاش می‌کنیم مشکل قانون جذب قهرمانان مسابقات پاراآسیایی را حل کنیم.

برای تأمین میله و وزنه برای لنگرود با مشکل مواجه هستیم

رئیس هیئت وزنه‌برداری لنگرود با اشاره به پتانسیل بالای ورزش‌کاران این رشته در شهرستان اظهار کرد: برای تأمین میله و وزنه برای لنگرود به دلیل افزایش قیمت دلار با مشکل مواجه هستیم.

مصطفی رجایی با بیان اینکه برای تأمین ابزارهای ورزشی نیاز به حمایت بیشتر مسئولین استانی است گفت: قطعاً تأمین و تجهیز لوازم ورزشی برای فعالان این عرصه می‌تواند موجب پرورش بیشتر ورزش‌کاران وزنه‌بردار جهت شرکت در مسابقات استانی و حضور در تیم ملی می‌شود.

 گیلان پتانسیل تیم داری در زیرگروه‌ها را دارد

رئیس هیئت والیبال شهرستان لنگرود نیز با اشاره به برگزاری مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان ایران در لنگرود که در تابستان برگزار شد اظهار کرد: این مسابقات در سطح بالایی برگزار شد که مسؤولین فدراسیون نیز رضایت کامل داشتند ولی انتظار می‌رفت که مدیرکل ورزش حداقل در فینال مسابقات حضور پیدا می‌کردند‌.

فرامرز حسن‌دوست با اشاره به پتانسیل بالای شهرستان و استان در رشته والیبال گفت: گیلان این پتانسیل را دارد که در زیرگروه‌ها و با پشتیبانی مالی بخش‌های خصوصی و حمایت اداره کل تیم داری کند.

 

باید در عرصه نوجوانان و جوانان تیم داری کنیم

رئیس هیئت بسکتبال لنگرود با بیان اینکه امروز علم ورزشی بدون هزینه مالی ممکن نیست اظهار کرد: به دلیل عدم تأمین و واریز بودجه به هیئت‌های ورزشی موجب شده تا هیئت‌ها به‌صورت ngo کار کنند و از باشگاه‌داری و تیم داری‌ فاصله بگیرند.

منوچهر مهدی پور با بیان اینکه باید در عرصه نوجوانان و جوانان تیم داری کنیم گفت: باید پای خانواده‌ها را برای رشد ورزش و پیشرفت به این عرصه بازکنیم تا شاهد فضای بزرگ‌تری در عرصه ورزش باشیم.

مشکلات مالی و تجهیز هیئت‌های ورزشی و باشگاه‌ها و تشکیل صندوق حمایت از ورزشکاران ازجمله مشکلات و دغدغه‌های مطرح‌شده توسط روسای هیئت‌های ورزشی شهرستان بود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46272

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر