رئیس سازمان چای کشور خبر داد

آغاز پرداخت تسهیلات به‌زراعی باغات چای شمال

رئیس سازمان چای کشور از آغاز پرداخت تسهیلات کم‌بهره بزراعی به چای‌کاران باغات چای شمال کشور خبر داد.

آغاز پرداخت تسهیلات به‌زراعی باغات چای شمال

گیلان خبر: حبیب جهانساز امروز در نشست خبری اظهار کرد: چای‌کاران گیلان و مازندران برای دریافت  تسهیلات کم‌بهره بهزراعی  به ادارات چای محل سکونتشان مراجعه کنند.

وی با اشاره به جزئیات پرداخت تسهیلات کم‌بهره به چای‌کاران گفت: امسال هم طبق سنوات گذشته از محل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای بالغ‌بر 30 میلیارد تومان اعتبار در قالب هزینه‌های جاری برای کشاورزان چای‌کار در نظر گرفتیم.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه این وام به‌صورت یک‌ساله در قالب هزینه‌های جاری و با کارمزد چهار درصد است بیان کرد: کشاورزان برای دریافت به ادارات شهرستان‌های ده‌گانه ما مراجعه و با تکمیل پرونده ادارات مربوطه آن‌ها را به صندوق برای پرداخت در وجه کشاورزان تحویل می‌دهند.

وی به مواردی که شرایط دریافت تسهیلات را دارند اشاره کرد و افزود: برای عملیات بهزراعی، تغذیه، هرس و شخم زدن باغات چای در قالب مدیریت باغ از این محل اعتبارات استفاده کنند.

جهانساز در مورد میزان چای خشک تولیدشده در کارخانجات نیز خاطرنشان کرد:‌ میزان استحصال و تولید فرآورده چای خشک در سطح کارخانجات چای‌سازی و فرآوری برگ سبز چای و واحدهای فعال چای‌سازی شمال امسال به میزان 25 هزار و 366 تن رسیده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46327

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر