مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

پرورش باید در مقوله آموزش گنجانده شود

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه پرورش باید در مقوله آموزش گنجانده شود بیان کرد: نتایج تفکیک آموزش از پرورش در بدنه آموزش‌وپرورش منجر به نتیجه‌ای شده که همگان بر آن اشراف داریم.

پرورش باید در مقوله آموزش گنجانده شود

گیلان خبر: علی غیاسی ندوشن پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان نمایشگاه دائمی بین‌المللی استان واقهع در کیلومتر پنج جاده تهران در رشت اظهار کرد: گیلان جزو استان‌های خوب در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، مذهبی و سایر در مقایسه با دیگر استان‌های کشور است.

وی با اشاره به رتبه نخست گیلان در زمینه استفاده از رادیو و تلویزیون طبق نظرسنجی سال ۹۴ افزود: ۸۱ درصد مردم گیلان مایلند اوقات فراغت خود را در کنار خانواده بگذرانند.

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ۳۷ درصد مردم گیلان از کتاب‌های تحصیلی نیز مطالعه می‌کنند گفت: متوسط مطالعه کتاب درسی در کشور ۴۱ درصد بوده که در این بخش گیلان کمی عقب مانده است.

وی با اشاره به اینکه مطالعه روزنامه در طول شبانه‌روز ۳۲ دقیقه است بیان کرد: متوسط مطالعه روزنامه و مجله در کشور بیش از ۸۰ درصد است و این حد از مطالعه در گیلان شاید بیانگر بینش بالای گیلانیان در دانش و فرهنگ باشد.

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه فرهنگ مطالعه باید در سنین پایین‌تر در کشور آغاز شود افزود: مطالعه کتاب‌های غیردرسی باید در کنار مطالعه کتاب درسی گنجانده شود تا مطالعه کتاب در بین مردم عادی شود.

وی بر لزوم ارتباط مؤثر کتابدار و دانش آموزان تأکید کرد و گفت: این پیشنهاد در دولت گذشته به دو وزیر آموزش پرورش برای گنجاندن زنگ مطالعه پیشنهاد شد اما لازم است عزم بیشتری در این راستا وجود داشته باشد.

غیاسی با تأکید بر اینکه پرورش باید در مقوله آموزش گنجانده شود بیان کرد: نتایج تفکیک آموزش از پرورش در بدنه آموزش‌وپرورش منجر به نتیجه‌ای شده که همگان بر آن اشراف داریم.

وی از طرح کمک به خرید کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد خبر داد و گفت: علاقه‌مندان به کتاب می‌توانند با خرید کتاب با تخفیف ۲۵ درصد از مؤلفانی که مشخص هستند کتاب موردنیاز خود را تهیه کنند.

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به طرح پایتخت کتاب ایران گفت: طبق سنت هرساله وزارت فرهنگ، هر شهری در سال به‌عنوان پایتخت کتاب انتخاب می‌شود که امسال این نوبت به شهر کاشان رسیده است.

نمایشگاه کتاب امسال گیلان از امروز ۲۶ آبان آغاز و تا اول آذرماه در نمایشگاه دائمی بین‌المللی گیلان بر روی علاقه‌مندان کتاب باز است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46328

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر