پروژه‌های نیمه کاره استانی بدون برنامه و مشکلاتی برای مردم

جاده مواصلاتی بازکیاگوراب لاهیجان به سیاهکل یکی از مسیل‌های پر رفت‌وآمد و مهم استان است که با گذشت چندین سال از آغاز ساخت هنوز تکمیل‌ نشده است.

پروژه‌های نیمه کاره استانی بدون برنامه و مشکلاتی برای مردم

گیلان خبر: جاده مواصلاتی بازکیاگوراب لاهیجان به سیاهکل یکی از مسیل‌های پر رفت‌وآمد و مهم استان است که با گذشت چندین سال از آغاز ساخت هنوز تکمیل‌ نشده است.

تکمیل این پروژه علاوه بر تسهیل درآمدوشد، سهم به سزایی در توسعه منطقه و اقتصاد پایدار خواهد داشت اما بنا بر گفته مردم منطقه، سال‌هاست که این پروژه بی‌نتیجه مانده و متأسفانه موجب تصادفات بسیاری در این منطقه و افزایش حجم ترافیکی و مشکلات عدیده‌ای شده است.

عدم تعریض این جاده مواصلاتی، نبود شانه خاکی و استاندارد نبودن جاده لاهیجان به سیاهکل و اتصال جاده‌هایی که مسیر آمدوشد اتومبیل‌های سنگین باری بوده از عواملی است که موجب حوادث ناگواری همچون تصادفات اتومبیل‌های سواری منجر به فوت برخی از هم استانی‌های عزیزمان شود.

تعطیلی پروژه‌هابه دلیل تعویق در پرداخت به موقع اعتبارات

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان دراین‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان اظهار کرد: پروژه جاده بازکیاگوراب که هشت کیلومتر طول دارد و یک محور حیاتی است از موضوعاتی است که به دلیل عدم تخصیص‌های به موقع به تعویق افتاده است.

محسن عادلی با تأکید بر لزوم چهار خطه کردن مسیر مذکور گفت: اداره راه و شهرسازی با اعتباراتی که از سال ۹۳ منظور کرده برای بازسازی پل شن رود مبلغ ۱۰ میلیارد تومان در دست گرفته اما تخصیص‌های سنواتی بسیار اندک بوده است.

وی با اشاره به پیشروی ۳۵ درصدی این پروژه افزود: عدم پیشروی مناسب به دلیل نبود تخصیص‌های مالی به‌خصوص در قسمت ارزیابی مسیر بوده و عدم تکمیل و پیشروی بیشتر اکثر مسیرهای احداثی به دلیل مشکل تملکات است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه برای تکمیل پروژه جاده لاهیجان به سیاهکل ۴۵ میلیارد اعتبار نیاز است تصریح کرد: حدود ۲۰ میلیارد اعتبار برای تملک‌های حاشیه مسیر پیش‌بینی‌شده اما این اعتبارات سنواتی بسیار پایین است و در سال جاری ۶۷۵ میلیون تومان اعتبار دریافت شد.

عادلی با اشاره به بدهی دومیلیاردی به پیمانکار پروژه  بیان کرد: تمام این اقدامات موجب شد پیمانکار درخواست ماده ۴۸ بکند و تمایلی برای تکمیل و ادامه همکاری برای اتمام پروژه نداشته باشد.

وی با اذعان به اینکه هیچ اقدام مخربانه ای در این مسیر از سوی اداره راه و شهرسازی انجام‌نشده گفت: این جاده یک مسیر درجه دو و فرعی بوده و همان حالت پیشین را دارد و اگر پروژه تکمیل‌نشده هیچ خدشه‌ای از سوی اداره راه و شهرسازی به ایمنی مسیر وارد نشده است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه تمام اقدامات ما خارج از باند عبور و مرور است افزود: پل شن رود حتی اگر افتتاح شود، برای ترافیک عبوری کارساز نخواهد بود، ما باید منتظر قانون بودجه سال ۹۸ باشیم تا ببینیم چقدر اعتبار منظور می‌شود تا اقدامات مانده را به اتمام برسانیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46385

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر