مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی گیلان خبر داد

حضور 1200 بیمار کلیوی در گیلان

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی گیلان با بیان اینکه در استان گیلان تعداد یک هزار و 200 نفر بیمار کلیوی حضور دارند گفت: تاکنون بالغ بر یک هزار و 600 مورد پیوند کلیه در استان گیلان صورت گرفته است.

حضور 1200 بیمار کلیوی در گیلان

گیلان خبر: هوشنگ رضوان پناه صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در استان گیلان تعداد یک هزار و 200 نفر بیماران کلیوی حضور دارند اظهار کرد: تاکنون بالغ‌بر یک هزار و 600 مورد پیوند کلیه در استان گیلان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه 300 نفر از سال گذشته در نوبت پیوند کلیه هستند افزود: 263 بیمار تحت دیالیز مورد عمل پیوند کلیه قرارگرفته‌اند و فقط در شهر رشت نیز 475 نفر بیمار دیالیزی وجود دارد.

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان گفت: در اکثر بیمارستان‌های شهر رشت دستگاه‌های دیالیز وجود دارد و این دستگاه‌ها ساعت کار معینی دارند و بعد از پایان ساعت فعالیتشان باید این دستگاه‌ها عوض شوند.

رضوان پناه با اشاره به اینکه در سال جدید ۵۰ دستگاه جدید مصوب شده که به گیلان منتقل شدند بیان کرد: انجمن فاقد بودجه دولتی است و صد در صد توسط کمک‌های مردمی اداره می‌شود و مردم نیز هرچقدر در توانشان باشد کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه کمک‌هزینه بیماران و تأمین مسکن آن‌ها در حد توان برای بیماران کلیوی فراهم شده گفت: با توجه به محدودیتی که داریم تمامی بیماران را نمی‌توانیم تحت پوشش خود قرار داده‌ایم.

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان با بیان اینکه سعی شده هر فردی که به انجمن مراجعه می‌کند دست‌خالی برنگردد تصریح کرد: ماهیانه حداقل 85 هزار تومان به افراد تحت پوشش خود یارانه می‌دهیم اما تمامی مشکلات مادی را نمی‌توانیم حل کنیم و فقط 10 درصد وضعیت مالی افراد تحت پوشش انجمن قابل‌حل است.

رضوان پناه با اشاره به اینکه شورای شهر باید جهت عبور و مرور بیماران دیالیزی کارت تردد تهیه کند افزود: به‌تمامی افراد نمی‌توانیم خدمات یکسانی ارائه دهیم و به همین دلیل کمیته مددکاری تشکیل شده و نیازمندترین بیماران شناسایی‌شده‌اند.

وی با بیان اینکه حمایت ویژه ما از کسانی است که عضو هیچ نهاد حمایتی نیستند گفت: ما این افراد را موردحمایت ویژه خود قرار داده‌ایم و با آزمایشگاه رازی واقع در خیابان امام خمینی (ره) کلان‌شهر رشت قرار داد بسته شده و مصوب شده ۴۰ درصد را آزمایشگاه و ۴۰ درصد را انجمن و فقط 20 درصد را بیماران پرداخت کنند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46433

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر