فرمانده سپاه آستانه‌اشرفیه بیان کرد

خودکفایی تولید برنج در آستانه‌اشرفیه طی سه سال آینده

فرمانده سپاه آستانه‌اشرفیه با اشاره به فعالیت‌های بسیج مستضعفین در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: طی هماهنگی‌های انجام‌شده سپاه پاسداران با ۲۰ مهندس کشاورزی، مقرر شد باکارهای کارشناسی در ۲۰ روستا تولید برنج را در طول سه سال به خودکفایی برسانیم.

خودکفایی تولید برنج در آستانه‌اشرفیه طی سه سال آینده

گیلان خبر: حسن حبیبی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج در سالن اجتماعات سپاه ناحیه این شهرستان با مهم دانستن نقش گروه‌های مردمی در انقلاب‌های دنیا اظهار کرد: اتحاد بین مردم یکی از ویژگی‌هایی است که باعث مطالبه گری از وضع موجود شده که درنهایت انقلاب به ثمر می‌رسد و انقلاب اسلامی نیز به همین صورت شکل گرفت و تاکنون ادامه دارد.

وی یکی از دلایل ماندگاری انقلاب اسلامی در ایران را تشکیل بسیج دانست و افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل (ره) با تشکیل بسیج مردمی باعث وحدت بین مردم و نظام شد که از فروپاشی انقلاب جلوگیری کرد.

فرمانده سپاه پاسداران شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه بسیج همواره در مشکلات نقش مهمی ایفا کرده گفت: در هشت سال دفاع مقدس نقش بسیج بسیار باارزش و مهم بود زیرا اگر نیروهای بسیجی وارد جبهه‌ها نمی‌شدند ایران متحمل صدمات زیادی می‌شد.

حبیبی با اذعان به اینکه عده‌ای سعی بر از بین بردن بسیج‌ به دلیل به خطر افتادن منافع خود داشتند خاطرنشان کرد: برخی بعد از دفاع مقدس معتقد بودند که با پایان یافتن جنگ، بسیج هم باید منحل شود زیرا فقط برای جنگ تأسیس‌شده است نه صلح.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا همواره به دنبال نابودی بسیج بوده تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ازلحاظ بعد سیاسی در جوامع بین‌المللی منزوی و بسیج و سپاه را مانع رسیدن به اهداف خود می‌دید.

فرمانده سپاه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر لزوم تشکیل بسیج جهانی در دنیای اسلام بیان کرد: یکی از مهم‌ترین فرمایشات امام راحل (ره) دستور تشکیل بسیج مردمی جهانی بود که بعد از سال‌ها در یمن، عراق، سوریه و فلسطین ایجاد و با استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود مبارزه می‌کنند.

حبیبی بسیج را یک تشکل فراگیر دانست و افزود: با رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری بسیج به راه خود برای سربلندی انقلاب ادامه و همه خطرات را دراین‌بین را به جان می‌خرد.

وی با اشاره به فرمایشانت امام راحل (ره) درباره قدرت نیروی جوانی و انقلابی گفت: در دفاع مقدس با نیروی جوانی و انقلابی، موفق به شکست دو قطب بزرگ آمریکا و شوروی سابق شدیم و اگر این نیروی جوانی و انقلابی در دنیای اسلام شناخته شود قادر به شکست هر قدرت و استکباری خواهد بود.

فرمانده سپاه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر توجه مسؤولین به توانایی مردم در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال ۹۲ در کرمانشاه یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌ها برای پیشبرد انقلاب اسلامی را توجه مسؤول به توانایی مردم دانستند و اگر می‌خواهیم کشوری توسعه‌یافته داشته باشیم باید بر توانایی مردم تکیه و توجه کنیم.

حبیبی با اذعان به اینکه مسؤولین باید برای حل مشکل اقتصادی مردم تلاش بیشتری انجام دهند بیان کرد: مردم برای پیروزی این انقلاب و دفاع از آرمان‌های نظام در هشت سال دفاع مقدس خون‌ها داده و شایسته این وضعیت اقتصادی نیستند.

وی با اشاره به تحویل مسکن محرومین گفت: با همکاری بسیج سازندگی و خیرین ، ۵۲ مسکن محرومین تا پایان سال جاری تحویل داده خواهد شد.

فرمانده سپاه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه با کمک متخصصان سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین شهرستان تولید برنج را در این شهرستان به خودکفایی خواهیم رساند افزود: طی هماهنگی‌های انجام‌شده سپاه پاسداران با ۲۰ مهندس کشاورزی، مقرر شد باکارهای کارشناسی در ۲۰ روستا و به کمک ۲۰ کشاورز تولید برنج را در طول سه سال در این شهرستان به خودکفایی برسانیم.

حبیبی از برگزاری ۱۰۰ برنامه متنوع فرهنگی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا در مساجد، ویزیت رایگان در روستاهای مختلف، برگزاری مسابقات ورزشی، غبارروبی گلزار شهدا و دیدار با خانواده شهدا ازجمله برنامه‌های فرهنگی و متنوع سپاه پاسداران این شهرستان در هفته بسیج است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46456

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر