امام‌جمعه رودسر:

بسیج برای اقتدار نظام هر جا مشکلی باشد وارد صحنه می‌شود

امام‌جمعه رودسر با اشاره به اینکه بسیج در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی حضورداشته است گفت: انقلاب اسلامی نشأت گرفته از فرهنگ عاشورایی بوده و امروز بسیجیان برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی هر جا مشکلی باشد وارد صحنه می‌شوند.

بسیج برای اقتدار نظام هر جا مشکلی باشد وارد صحنه می‌شود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام تقی روحانی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رودسر با گرامیداشت هفته وحدت و میلاد مبارک حضرت رسول اکرم محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: در این مقطع از زمان بیش از هر دوره دیگری به وحدت و همدلی شیعه و سنی نیاز داریم و هر دستی اگر بخواهد این وحدت را به هم بزند در جبهه دشمن است.

وی اختلاف بین شیعه و سنی برای ضربه زدن به اصل نظام از خواسته‌های دشمن است افزود: اگر همه ما مسلمانان جهان زیر یک پرچم باشیم دشمن هرچقدر قوی نمی‌تواند کاری کند مگر اینکه بین ما اختلاف بیندازند.

امام‌جمعه رودسر به هفته بسیج و ایثار و ازخودگذشتگی بسیجیان در دوران دفاع مقدس و سازندگی اشاره و تصریح کرد: تشکیل ارتش 20 میلیونی با ابتکار معمار کبیر انقلاب امام راحل در جهت پاسداری و صیانت از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی با محوریت مردم بوده است.

وی با اشاره به اینکه جایگاه این شجره طیبه در جامعه به‌خوبی لمس نشده است گفت: از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون هر جا در کشور به مشکلی برخوردیم نیروهای بسیج وارد شدند و امروز بسیج معجزه انقلاب و رمز بقای انقلاب است همه باید در پاسداری از این نیروی عظیم کوشا باشیم.

روحانی با تأکید بر اینکه در تمام جهان اسلام قدرت عظیم بسیج حرفی برای گفتن دارد افزود: در همه کشورهای اسلامی مانند یمن، سوریه، عراق و پاکستان برای مقابله در برابر دشمن نیروی بسیج تشکیل شده و ما به بسیجیان افتخار می‌کنیم که امروز الگویی برای سایر کشورها شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بسیج در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی حضورداشته است تصریح کرد: انقلاب اسلامی نشأت گرفته از فرهنگ عاشورایی بوده و امروز بسیجیان از همان قسم بسیجیان کربلا هستند که برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی هر جا مشکلی باشد وارد صحنه می‌شوند.

امام‌جمعه رودسر بر ضرورت توجه به تحکیم و تقویت پایه‌های نظام خانواده تأکید کرد و افزود: تقسیم‌کار قبل از ازدواج و پایبند بودن به عهدهایی که قبل از ازدواج بسته می‌شود می‌تواند در بحث پذیرش مسئولیت اداره نظام خانواده مؤثر باشد.

وی با اشاره به اینکه در دین اسلام به هم کفر بودن پسر و دختر تأکید شده است تصریح کرد: برای دوام و قوام بیشتر خانواده‌ها لازم است تا زن و شوهر ازنظر سن، مال، دین‌داری و اعتقادات، آداب فردی و اجتماعی هم سویی و هماهنگی داشته باشند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46531

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر