امام‌جمعه موقت آستارا در جشن هفته وحدت:

تمام تلاش دشمن ایجاد اختلاف بین اهل تسنن و تشیع است

امام‌جمعه موقت آستارا بابیان اینکه امنیت و برادری دو نعمت بزرگ برای مسلمانان جهان اسلام است گفت: استکبار جهانی و بدخواهان در تلاش هستند تا با ایجاد اختلاف بین علما و مردم اهل تسنن و تشیع خواسته‌های شوم خود را در منطقه پیاده کنند.

تمام تلاش دشمن ایجاد اختلاف بین اهل تسنن و تشیع است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام ناصر صالحی پیش از ظهر امروز در جشن هفته وحدت در مسجد امیرالمومنین میرزانق‌محله شهرک عباس‌آباد رسول خدا را پیغمبر صلح و دوستی دانست و اظهار کرد: با سیاست پیامبر، افرادی که به روی هم شمشیر می‌کشیدند با هم سازش کردند.

مدیر حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) شهرستان آستارا بابیان اینکه رسول خدا آمد تا اخلاقیات را در جامعه اسلامی گسترش دهد تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت دین مبین اسلام، اخلاق نیکو و برخورد متین و ملایم ایشان با اقشار مختلف مردم بود.

وی بابیان اینکه رسول خدا صدق گفتار و ادای امانت را قوام زندگی می دانست افزود: به این دو در همه تعالیم پیغمبران تأکید شده و در نظر رسول خدا(ص) همه افراد جامعه، موظف به مقاومت در برابر ستمکاران هستند و نباید نقش تماشاگر داشته باشند.

امام‌جمعه موقت آستارا امنیت و برادری را دو نعمت بزرگ برای مسلمانان جهان اسلام دانست و بیان کرد: استکبار جهانی و بدخواهان دین مبین اسلام در تلاش هستند تا با ایجاد اختلاف بین علما و مردم اهل تسنن و تشیع خواسته‌های شوم خود را در منطقه پیاده کنند.

صالحی وحدت را رمز مقاومت مسلمانان در برابر خواسته‌های استکبار جهانی دانست و گفت: وحدت بین اهل تسنن و تشیع در دوران معاصر با توجه به شرایط حاکم بر جهان و دنیای اسلام به یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر تبدیل‌شده و با شرایط مسلمانان در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی گره خورده است.

جشن هفته وحدت، دیدار با امام‌جمعه، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، نشست علمی اساتید دانشگاهی و حوزی، برگزاری گفتمان دینی در مدارس، غبارروبی مذار شهدا، نشست علمای اهل تسنن و تشیع ازجمله برنامه‌های امسال ستاد هفته وحدت در شهرستان آستارا است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46550

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر