مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان:

وحدت اسلامی فقط مختص به داخل کشور نیست

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه وحدت اسلامی فقط مختص به داخل کشور نیست گفت: وحدت اسلامی برای این است که همه مردم جهان در زیر پرچم اسلام قرار بگیرند.

وحدت اسلامی فقط مختص به داخل کشور نیست

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسن تسخیری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته وحدت و فرارسیدن میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: رفعت اسلامی باید در جامعه برای مردم تبیین و تقویت شود و فرهنگ اسلامی نیز در جامعه تشریح شود.

وی با اشاره به اینکه مسلمانان سالها جنگیدن تا اسلام نهادینه شود افزود: تلاش‌های بسیاری شده که حاکمیت، حاکمیت دینی باشد و حاکمیت دینی نیاز دارد که ملت در کنارش قرار بگیرند.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه اختلافات سلیقه‌ای نباید به نزاع تبدیل شود گفت: اختلافات سلیقه‌ای، اعتقادی و تاریخی در بین مسلمانان نباید در هر محفلی مطرح شود بلکه این مسائل بحث‌های اصولی و فقهی است و باید در فضاهای علمی بررسی شود.

تسخیری با اشاره به اینکه وحدت اسلامی فقط مختص به داخل کشور نیست بیان کرد: وحدت اسلامی برای این است که همه مردم جهان در زیر پرچم اسلام قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) وحدت اسلامی را به داخل نظام جمهوری اسلامی ایران محدود نکرد تصریح کرد: دشمن در دفاع مقدس بی‌رحمانه به کشور ما حمله کرد و وقتی‌که امام حکم دفاع را صادر کرد تمامی مردم از همه مذاهب آمدند و کسی بحث شیعه و سنی را مطرح نکرد و حتی تعدادی یهودی برای دفاع از کشورمان به شهادت رسیدند.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: 11 هزار نفر از اهل تسنن برای دفاع از ایران اسلامی و فرهنگ حضرت رسول (ص) در دفاع مقدس به شهادت رسیدند و این آمار را رئیس بنیاد شهید رسماً اعلام کرد.

تسخیری با اشاره به اینکه اهل تسنن و اهل تشیع در عراق و سوریه در کنار هم با تکفیری‌ها جنگیدند خاطرنشان کرد: پدر یکی از شهدای 12 ساله اهل تسنن می‌گوید که فرزندم از من رخصت گرفت تا برای دفاع از اسلام، وطن و نوامیس مسلمین روانه میدان جنگ شود و من نیز به او اجازه دادم تا برای این انقلاب و اسلام جان‌فشانی کند.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 46579

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر