مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خبر داد

تخلیه و بارگیری 142 فروند کشتی باری در بندر آستارا

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از تخلیه و بارگیری 132 هزار و 494 تن کالای غیرنفتی توسط 142 فروند کشتی باری در بندر چندمنظوره شهرستان آستارا طی هشت ماه گذشته خبر داد.

تخلیه و بارگیری 142 فروند کشتی باری در بندر آستارا

گیلان خبر: حسین چراغی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از بندر چندمنظوره این شهرستان اظهار کرد: طی هشت ماه گذشته، 132 هزار و 494 تن کالای غیرنفتی توسط 142 فروند کشتی در بندر چندمنظوره شهرستان آستارا تخلیه و بارگیری شده است.

وی با بیان اینکه از مقدار کالای مذکور، 87 هزار و 288 تن انواع کالا به بخش صادرات و 45 هزار و 206 تن کالا به بخش واردات تعلق دارد گفت: صادرات و واردات این مقدار کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به‌ترتیب با حدود 97 درصد افزایش و 43 درصد کاهش همراه بوده است.

مدیرکل بنادر‌ و دریانوردی استان گیلان تعداد کشتی‌های بارگیری‌شده از بندر چندمنظوره شهرستان آستارا را 71 فروند و تعداد کشتی‌های پهلوگرفته را 71 فروند دانست و گفت: این مقدار کشتی بارگیری‌شده و پهلوگرفته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب حدود سه و پنج درصد افزایش داشته است.

چراغی با اشاره به تخلیه اقلام کالاهای غیرنفتی تصریح کرد: گندم، انواع چوب، تخته ام.دی.اف، سیمان، گچ، شمش آهن، سنگ گرانیت، غلات، کنجاله، پنبه دانه، کربنات کلسیم، کاشی و سرامیک، از مهم‌ترین کالاهای غیرنفتی هستند که طی هشت ماه گذشته در بندر چندمنظوره شهرستان آستارا تخلیه و بارگیری شده‌اند.

 بندر چندمنظوره شهرستان آستارا به مساحت 60 هکتار در شمالی‌ترین نقطه از کشور در مجاورت دریای خزر نزدیک‌ترین بندر به کشورهای cis و حلقه اتصال تجارت و ترانزیت کالا بوده و یکی از بنادر پویای کشور در بعد گمرکی، اقتصادی، تجاری و گردشگری محسوب می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46653

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر