فرماندار شهرستان رشت خبر داد

افتتاح ۱۷۰ کیلومتر راه آسفالت در رشت در دهه فجر

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه شاخص برخورداری از راه خوب در شهرستان رشت 53 درصد است گفت: نزدیک به 730 کیلومتر از راه های شهرستان رشت نیاز به بهسازی دارد و در دهه فجر امسال شاهد افتتاح ۱۷۰ کیلومتر راه آسفالته در شهرستان رشت خواهیم بود که آمار ما را در برخورداری از راه خوب به 60 درصد می رساند.

افتتاح ۱۷۰ کیلومتر راه آسفالت در رشت در دهه فجر

گیلان خبر: میر شمس مؤمنی زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکل زباله در سراوان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در شهرستان رشت با آن مواجه هستیم موضوع زباله سروان است که منطقه را دچار آلودگی‌های زیست‌محیطی کرده است.

وی با اشاره به اینکه این مشکل مربوط به یکی دو سال اخیر نیست افزود: انباشت زباله در سالیان متمادی باعث به وجود آمدن مشکلات فراوانی شده و بنا است که بر اساس قرارداد شهرداری رشت با شرکت لوله‌سازی شمال، شیرابه‌های زباله تصفیه شود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه کار تصفیه شیرابه‌های زباله به‌صورت آزمایشی شروع‌شده گفت: احداث تصفیه‌خانه نیاز به زمین مناسبی داشت که با منابع طبیعی هماهنگ شده تا زمین در اختیار شهرداری قرار بگیرد تا کار تصفیه‌خانه شروع شود.

مؤمنی زاده با اشاره به اینکه جهت تهیه دستگاه زباله‌سوز قرارداد با پیمانکار امضاشده بیان کرد: دستگاه زباله‌سوز بخشی از مشکلات منطقه را حل خواهد کرد و به همین دلیل کار تأمین اعتبار جهت خرید دستگاه زباله‌سوز در حال پیگیری است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه طرح تفکیک از مبدأ باید به‌زودی و با جدیت انجام شود گفت: کار تفکیک از مبدأ و آموزش آن به مردم باید توسط مردم و مسؤولان در جامعه نهادینه شود تا مشکلات ناشی از زباله در جامعه کم‌تر شود.

مؤمنی زاده با اشاره به اینکه همکاری مردم در موضوع زباله می‌تواند تأثیرات خوبی برای استان داشته باشد تصریح کرد: انعکاس موضوع تفکیک زباله از مبدأ باید از مدارس شروع شود و آموزش‌وپرورش باید این مسئله را در بین معلمان نهادینه کند تا در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های کشاورزی اهمیت فراوانی برای شهرستان دارد گفت: 64 هزار هکتار اراضی کشاورزی و هفت هزار هکتار اراضی باغی در شهرستان رشت داریم و به دلیل اهمیت این مسئله باید کشاورزان مدیریت آب را مدنظر قرار دهند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه بخش قابل‌توجهی از مزارع ما از منابع سنتی استفاده می‌کنند خاطرنشان کرد: لایروبی آب‌بندان ها جزو برنامه‌های ما است و باید با همکاری هم‌ظرفیت‌های جدیدی را در شهرستان ایجاد کنیم.

مؤمنی زاده با بیان اینکه انهار درجه اول و درجه دوم ما تا حد قابل‌توجهی لاینینگ و لایروبی شده‌اند بیان کرد: مسئولان جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای از همین‌الان کارهای کشاورزان را پیگیری کنند تا در زمان شروع کار کشاورزی کار راحت‌تری داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه شاخص برخورداری از راه خوب در شهرستان رشت 53 درصد است افزود: نزدیک به 730 کیلومتر از راه‌های شهرستان رشت نیاز به بهسازی دارد و در دهه فجر امسال شاهد افتتاح ۱۷۰ کیلومتر راه آسفالته در شهرستان رشت خواهیم بود که آمار ما را در برخورداری از راه خوب به 60 درصد می‌رساند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46655

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر