اشتغال به تحصیل ۴۵۰۰ نفر در ۶۴ مدارس آموزش از راه دور گیلان

در پی ایجاد فرصت مجدد آموزش‌وپرورش برای کسب علم در دوره‌های متوسطه اول و دوم ۴۵۰۰ نفر گیلانی در سطح ۶۴ مدرسه استان مشغول به تحصیل شده‌اند.

اشتغال به تحصیل ۴۵۰۰ نفر در ۶۴ مدارس آموزش از راه دور گیلان

گیلان خبر: مراسم گرامیداشت چهاردهمین سالروز تأسیس مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گیلان امروز در پژوهشگاه تعلیم و تربیت رشت به جهت پاسداشت زحمات معلمانی که در راستای مدرسه داری، مراقبت از شهروندان در برابر آسیب‌های اجتماعی و تعلیم و دانش‌افزایی در مسیر زندگی داشتند برگزار شد.

اشتغال به تحصیل ۴۵۰۰ نفر در ۶۴ مدارس آموزش از راه دور گیلان

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گیلان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران فلسفه وجودی مدارس آموزش از راه دور را در راستای ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی برای فراگیران دانش نام برد و اظهار کرد: مدارس آموزش از راه دور فرصت دوم به کسانی است که به هر دلیل ممکن نتوانستند از آموزش‌وپرورش عادی استفاده کنند.

حمید آقاجانی با اشاره به فعالیت مدارس آموزش از راه دور برای فراگیران بالای ۱۸ سال در مقاطع متوسطه اول و دوم افزود: این مدارس برای فراگیرانی که در اشتغال نیمه‌راه تحصیل باقیمانده‌اند و قصد دنباله تحصیل‌دارند عصرانه فعالیت می‌کنند.

وی فعالیت مدارس غیردولتی و آموزش از راه دور را حضوری و غیرحضوری و یک‌چهارم ساعت درسی آموزش عادی برشمرد و گفت: در این مدارس معلمان به‌صورت حضوری در کلاس حاضر می‌شوند، رفع اشکال می‌کنند و‌ علاوه بر آن محتوای الکترونیکی نیز در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گیلان با بیان اینکه ۴۵۰۰ نفر فراگیر در ۶۴ مدارس آموزش از راه دور مشغول به تحصیل هستند تصریح کرد: علاوه بر تعلیم بازماندگان تحصیل جشنواره‌های از قبیل قلم و علم در مدارس برگزار می‌شود و علاوه بر فراگیران این مدارس خبرنگاران و معلمان نیز می‌توانند شرکت کنند.

آقاجانی محوریت جشنواره‌های آموزش از راه دور را پرداختن به کالای ایرانی برشمرد و گفت: تمامی شرکت‌کنندگان در این جشنواره می‌توانند آثار خود را در بخش‌های مختلف با محوریت کالای ایرانی و تقویت کارآفرینی ارسال کنند.

وی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره در فروردین‌ماه سال آینده در خراسان رضوی برگزار می‌شود افزود: شرکت‌کنندگان گیلانی جشنواره قلم و علم باید آثار خود را تا اسفندماه امسال به دبیرخانه برای آغاز فرایند داوری و جمع‌بندی ارسال کنند.

مدارس آموزش از راه دور ازجمله مدارسی است که به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران فرصت مجدد به بازماندگان تحصیل داده و مدارک تحصیلی آن‌ها با مدارک تحصیلی دانش‌آموزانی که فارغ‌التحصیل از مدارس دولتی هستند هیچ فرقی ندارد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46665

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر