امام‌جمعه اسالم:

FATF نتوانست در کشورهای عضو این معاهده جلوی پول‌شویی را بگیرد

امام‌جمعه اسالم با بیان اینکه خیلی‌ها سعی کردند برای تصویب قانون FATF، بندها و لایحه‌های مختلف آن به هر دری بزنند و پول‌شویی را بهانه کردند گفت: عده‌ای دقت نکردند که این قانون در کشورهایی که عضو این معاهده و قرارداد هستند نتوانسته جلوی پول‌شویی را بگیرد.

FATF نتوانست در کشورهای عضو این معاهده جلوی پول‌شویی را بگیرد

گیلان خبر: حجت‌الاسلام محمدجواد باقری در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه این شهر با اشاره به آیه 70 سوره مبارکه احزاب و لزوم گفتن حرف راست و محکم و نهی از ادعاهای بی سند و بی‌دلیل و متهم کردن دیگران اظهار کرد: بسیار زشت است که یک وزیر پرتلاش و خوش‌نام که چندین بار هم مورد تأیید رهبر معظم انقلاب قرارگرفته، حرف بی سند بزند و خودش هم اقرار کند که سند و دلیلی برای حرف خود در مورد پول‌شویی ندارد.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها سعی کردند برای تصویب قانون FATF، بندها و لایحه‌های مختلف آن به هر دری بزنند و پول‌شویی را بهانه کردند افزود: عده‌ای دقت نکردند که این قانون در کشورهایی که عضو این معاهده و قرارداد هستند نتوانسته جلوی پول‌شویی را بگیرد و در سال گذشته میلادی در اروپا و آمریکا رقم بسیار بالایی پول‌شویی صورت گرفته است پس یقیناً در کشور ما هم جوابگو نخواهد بود.

امام‌جمعه اسالم با گرامی داشت دهم آذر روز شهادت آیت‌الله مدرس  و روز مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدرس به‌تنهایی در مقابل زیاده خواهان دوران خود ایستاد و امروز هم نمایندگان مجلس بدانند که اگر با شجاعت در مقابل ظلم و خیانت بایستند مردم نیز قدردان و پشتیبان آن‌ها خواهند بود.

باقری گفت: منتخبین مردم فراموش نکنند که آن‌ها، نمایندگان مردم هستند و باید حامی و طرفدار مردم باشند نه وکیل الدوله که فقط در خدمت دولت‌ها و اهداف آن‌ها باشند.

وی از مجلس و نمایندگان خواست تا در برخورد با مفاسد به‌ویژه مفاسد اقتصادی از قدرت نظارتی خود غافل نشوند و با استفاده از این اهرم فشارقوی آرام و قرار برای خائنان مفسدان اقتصادی قرار ندهند و در عمل نشان دهند که مجلس واقعاً در رأس امور قرار دارد.

امام‌جمعه اسالم با گرامیداشت هفته نیروی دریای و تقدیر از زحمات دلاوران و دریادلان نیروی دریایی مستقر در استان گیلان بیان کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، نیروی دریایی در خط مقدم دفاع از کشور قرار دارد و با افزایش توان دفاعی خود حتی اجازه تهدید به دشمنان را نخواهد داد.

باقری با اشاره به  تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در کنفرانس وحدت اسلامی افزود: ثمره و نتیجه روحیه مقاومت، "پیروزی، اقتدار و پیشرفت" است که نمونه عینی آن را در شکست‌های اخیر رژیم صهیونیستی شاهد هستیم.

وی گفت: دوری از وحدت و امت یکپارچه اسلامی سرنوشتی شبیه سرنوشت آل سعود در منطقه به همراه خواهد داشت.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46675

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر