گزارشی از المپیاد ورزشی

ورزشکاران گیلانی همچنان پیشتاز در رشته‌های گروهی

ورزشکاران گیلانی در نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور کماکان به درخشش خود ادامه داده و در رشته والیبال موفق به کسب نائب قهرمانی و در شمشیربازی موفق به کسب مقام سومی شدند.

ورزشکاران گیلانی همچنان پیشتاز در رشته‌های گروهی

گیلان خبر: نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در چهار رشته ووشو، والیبال و شمشیربازی پیگیری شد و ورزشکاران گیلان موفق به کسب مدال‌های رنگارنگ در این المپیاد شدند.

نائب قهرمانی تیم والیبال پسران گیلان

تیم والیبال پسران گیلان در نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر والیبال کشور موفق به کسب مدال برنز شدند، تیم گیلان برای راه‌یابی به فینال برابر رقیبانی از کردستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، فارس، ایلام و مازندران به پیروزی دست‌یافت.

والیبالیست‌های گیلانی در دیدار فینال به مصاف تیم البرز رفتند و با شکست مقابل البرزی‌ها به مدال نقره بسنده کردند، این دوره از رقابت‌ها به میزبانی شهر رامسر برگزار شد.

کسب مدال برنز توسط ووشوکار گیلانی

المپیاد استعدادهای برتر ووشوی کشور در بخش دختران به میزبانی هشتگرد البرز و در مجموعه ورزشی شهید جوینی برگزار شد، در این رقابت‌ها فاطمه شمشادی از گیلان در وزن منفی 42 کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز شد، در این وزن فاطمه امامی از کرمانشاه و حنانه الهی‌نژاد از مازندران به ترتیب موفق به کسب مقام قهرمانی و نائب قهرمانی شدند.

این رقابت‌ها در بخش تیمی با قهرمانی تیم کرمانشاه خاتمه یافت، ووشوکاران کرمانشاهی موفق به کسب چهار مدال طلا شدند، تیم‌های اصفهان با کسب سه مدال طلا و سه مدال نقره و تهران الف با کسب دو مدال طلا، یک مدال نقره و سه مدال برنز به ترتیب در مکان‌های دوم و سوم جای گرفتند.

مقام سومی گیلان در اسلحه سابر تیمی بانوان

المپیاد استعدادهای برتر شمشیربازی در بخش دختران در سه اسلحه سابر، اپه و فلوره به میزبانی یزد و در سالن ولایت دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برگزار شد و تیم گیلان با ترکیب زهرا آقای پور، کیانا ادیب فر، بهار سلطانی پور و تینا جمالی در اسلحه سابر تیمی به همراه تهران به مقام سومی دست‌یافت، تیم‌های یزد و اصفهان در این اسلحه به ترتیب به مقام‌های اول و دوم دست‌یافتند.

در رقابت‌های شمشیربازی المپیاد بانوان اسلحه سابر انفرادی زهرا آقایی پور در مکان ششم، کیانا ادیب فر در مکان دهم، بهار سلطانی پور در مکان پانزدهم و تینا جمالی در مکان بیست و سوم جای گرفتند.

کسب مدال نقره سابریست سابریست گیلانی

المپیاد استعدادهای برتر شمشیربازی پسران کشور به میزبانی مشهد مقدس و در مجموعه ورزشی صدر برگزار شد، در اسلحه سابر انفرادی محمدحسین مرزبند موفق به کسب مدال نقره شد، عرفان شکوهی از مازندران و کوروش فرزانه از فارس به ترتیب موفق به کسب مدال‌های طلا و برنز شدند.

در این بخش آراد شنگل نیا با شکست مقابل دانیل ولی نژاد از آذربایجان غربی، محمدمهدی سبزی با شکست مقابل سروش اندی از مازندران و امیرحسین متکلمی با شکست مقابل سروش اندی از کسب مدال بازماندند، تیم گیلان در این رقابت‌ها در اسلحه سابر تیمی در ادامه مسابقات پیکار خواهد کرد.

خستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در قالب 29 رشته ورزشی برای بانوان و 39 رشته ورزشی برای مردان در رده سنی 12 تا 15 در سراسر کشور در حال برگزاری است.

 

 

منبع: فارس

کد مطلب: 46676

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر