امام‌جمعه بندرانزلی:

نماینده مجلس باید در برابر زیاده‌خواهی دشمن بایستد

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه شجاعت نمایندگان مجلس به معنای ایستادگی در مقابل خواسته‌های مستکبران است گفت:نماینده مردمی کسی است که برای دفاع از حقوق مردم در مقابل اقدامات دشمنان و زیاده‌خواهی آن‌ها بایستد.

نماینده مجلس باید در برابر زیاده‌خواهی دشمن بایستد

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعبدالجواد شمس‌الدین ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس اظهار کرد: آیت‌الله مدرس روحانی برجسته و خدوم، مردانه در برابر سلطه بیگانگان ایستاد.

وی مرور تاریخ را راهکاری مناسب برای عبرت گرفتن و آشنا شدن با مجاهدت‌های علما در ایران دانست و گفت: شهید مدرس مجاهدانه از حقوق مردم و اسلام دفاع کرد.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به ترویج جمله «دیانت ما عین سیاست ماست» توسط شهید مدرس بیان کرد: آیت‌الله مدرس امروز باید الگویی برای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در راستای صیانت از حقوق مردم و کوتاه کردن دست زورگویان باشد.

وی با اشاره به اینکه شجاعت شهید مدرس یکی از ویژگی‌های مهم این شهید است تصریح کرد: شجاع بودن در جایگاهی مانند جایگاه شهید مدرس به زورگویی و سلطه گری نیست بلکه شجاعت به معنای ایستادگی در مقابل خواسته‌های مستکبران است.

شمس‌الدین با بیان اینکه کسی که به دنبال ثروت‌اندوزی و رانت‌خواری است نمی‌تواند نماینده خوبی برای مردم باشد گفت: نماینده مردمی کسی است که برای دفاع از حقوق مردم در مقابل اقدامات دشمنان و زیاده‌خواهی آن‌ها بایستد.

وی با تأکید بر اینکه شهید مدرس تنها برای دفاع از حقوق مردم وارد مجلس شد افزود: شهید مدرس به دنبال منافع حزبی و جناحی نبود و نماینده مجلس باید در کمال صداقت و پاکدستی برای اعتلای نظام و مردم تلاش کند.

امام‌جمعه بندرانزلی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی افراد فراوانی وارد مجلس شدند که قصدشان خدمت به مردم بود گفت: اصلاح قوانین انتخاباتی سبب می‌شود تا نفوذی‌ها و برخی افراد نتوانند برای کسب منافع شخصی وارد مجلس شوند.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت روحانی مبارز میرزا کوچک جنگلی خاطرنشان کرد: میرزا کوچک جنگلی فردی بصیر و شجاع بود که روح استکبارستیزی و مبارزه با سلطه بیگانگان را در جامعه گسترش داد.

شمس‌الدین با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی و یارانش به دنبال ایجاد اتحاد میان مسلمانان بودند گفت: وحدت رمز و عامل پیروزی مسلمانان در طول تاریخ است.

وی با اشاره به برخی اقدامات اختلاف افکنانه در شهرستان بندرانزلی توسط برخی افراد افزود: پخش کردن شب‌نامه به‌قصد تشویش اذهان و گسترش اختلاف امری ناپسند است.

امام‌جمعه بندرانزلی با بیان اینکه افراد باید بدانند که با پخش کردن شب‌نامه و شایعه‌پراکنی نمی‌توانند بزرگ و موفق شوند گفت: امروز در شهرستان بندرانزلی همه باید باهم برای رفع مشکلات وحدت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه خوشحال هستیم که فرماندار محترم شهرستانمان بدون جناح‌بندی سیاسی به دنبال رفع مشکلات شهرستان است افزود: باید از توان و ارتباطات فرماندار محترم برای رفع مشکلات فراوان بندرانزلی استفاده کرد تا این شهرستان و مردمانش به جایگاه واقعی خود برسند.

شمس‌الدین با تأکید بر اینکه رفع مشکلات بندرانزلی نیازمند صبر و وحدت است بیان کرد: شهرستان بندرانزلی مشکلات فراوانی دارد که با اتحاد و تلاش باید برای رفع آن‌ها تلاش کرد.

امام‌جمعه بندرانزلی با بیان اینکه امروز عموم ملت ایران باید در برابر هجمه‌های دشمنان ایستادگی کنند گفت: تلاش برای رفع کمبود‌ها و محرومیت‌ها سیره بزرگانی مانند شهید مدرس و میرزا کوچک است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46687

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر