عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

تخلف در حوزه سلامت به علت نبود سامانه جامع الکترونیک

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره مشکلات نبود سامانه جامع الکترونیک گفت: در حوزه سلامت برای جلوگیری از بروز تخلف باید سامانه جامع الکترونیک به‌طورجدی پیگیری شود.

تخلف در حوزه سلامت به علت نبود سامانه جامع الکترونیک

گیلان خبر: محمدحسین قربانی با بیان اینکه لازمه اجرای درست طرح تحول سلامت شناسایی نقاط ضعف است اظهار کرد: طرح تحول سلامت در کشور اقدام تازه‌ای است که به دلیل این تازگی بودن هم دارای نقاط ضعف و هم‌ قوت است لذا‌ برای بهتر اجراشدن آن‌ باید ایرادات برطرف شود‌.

وی با تأکید بر لزوم اجرای دقیق طرح تحول سلامت گفت: طرح تحول سلامت ‌دارای نقاط مثبتی است که اگر در مسیر اجرا به آن نکات مثبت توجه شود قطعاً این طرح موفقیت‌آمیز خواهد بود.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه سرانه واقعی باید در حوزه سلامت انجام شود تصریح کرد: مهم‌ترین مشکل طرح تحول سلامت عدم شناسایی افراد فاقد هرگونه بیمه است و تا زمانی این افراد شناسایی و سرانه واقعی انجام نشود در حوزه بیمه سلامت موفقیتی حاصل نمی‌شود.

قربانی یکی از دلایل وجود تخلف در حوزه سلامت را عدم وجود سامانه جامع الکترونیک دانست و افزود: اگر می‌خواهیم تخلف در حوزه سلامت کاهش یابد رفع همپوشانی بیمه‌ای باید به‌طورجدی پیگیری و سامانه جامع الکترونیک پیگیری شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه نبود سامانه جامع الکترونیکی سبب شد آمار درستی از افراد فاقد بیمه حاصل نشود گفت: در سال‌های 92 و 93 اعتبار برای پنج تا 6 میلیون از افراد فاقد بیمه به حوزه سلامت اختصاص پیدا کرد؛ اما متأسفانه 12 میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل حذف هزینه‌های زائد و کاهش فشار مالی بر روی بیمه سلامت رفع همپوشانی دانست و بیان کرد: وجود آمارهای دقیق اطلاعاتی زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را در حوزه سلامت ازجمله حذف همپوشانی‌ها، تعیین سرانه و نوع خدمت مدون می‌کند.

قربانی با اشاره به اینکه با طراحی سیستم جامع الکترونیک رفع همپوشانی با سرعت بیشتری انجام ‌می‌شود گفت: مسؤولان سازمان بیمه سلامت متعهد شدند که تا پایان نیمه دوم سال 98 همپوشانی‌ها را حذف کنند لذا با انجام این کار و طراحی سامانه جامع الکترونیک روند رفع همپوشانی تسریع می‌یابد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46736

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر