قائم‌مقام دادگستری گیلان:

تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی ممنوع است

قائم‌مقام دادگستری استان گیلان با بیان اینکه برای حفظ اراضی استان، تغییر کاربری ممنوع است گفت: ازنظر اجتماعی عدم وجود کار و عدم‌حمایت از کشاورزان، مبنای دور زدن قانون نیست.

تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی ممنوع است

گیلان خبر: مجید الهیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه احقاق حق، انتظار مردم از دستگاه قضایی است اظهار کرد: ایجاد امنیت و آسایش نیازمند فرهنگ‌سازی و همکاری شهروندان با مسئولان است.

وی با اشاره به اصل 50 قانون اساسی افزود: در جمهوری‌ اسلامی، حفاظت‌ محیط‌زیست‌ که‌ نسل‌ امروز و نسل‌های‌ بعد باید در آن‌ حیات‌ اجتماعی‌ رو به‌ رشدی‌ داشته‌ باشند، وظیفه‌ عمومی‌ تلقی‌ می‌‌شود، ازاین‌رو فعالیت‌های‌ اقتصادی‌ و غیر آن‌که‌ با آلودگی‌ محیط‌زیست‌ یا تخریب‌ غیرقابل‌جبران‌ آن‌ ملازمه‌ پیدا کند، ممنوع‌ است.

قائم‌مقام دادگستری استان گیلان با بیان اینکه برای حفظ اراضی استان، تغییر کاربری غیرمجاز ممنوع است گفت: ازنظر اجتماعی عدم وجود کار و عدم‌حمایت از کشاورزان، مبنای دور زدن قانون نیست.

الهیان با اشاره به اینکه دغدغه چندساله دادگستری حفظ بیت‌المال و رسیدگی سریع به تخلفات تغییر اراضی است بیان کرد: دادستان‌های ما به‌طورجدی پیگیر موضوع تخلفات تغییر اراضی هستند.

وی با اشاره به اینکه زمان رسیدگی به شکایات طولانی نیست تصریح کرد: در استان ما از زمان تشکیل پرونده تا نتیجه رسیدن خیلی طولانی نیست و بررسی گزارش‌ها و تشکیل پرونده‌ها در زمان خیلی کوتاه انجام و غیرقابل گریز است.

قائم‌مقام دادگستری استان گیلان گفت: تغییر کاربری برای بار اول جریمه دارد و جریمه آن پرداخت یک یا سه برابر بهای کاربری جدید است و علاوه بر تخریب بنا، شش ماه تا یک سال نیز حبس دارد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46737

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر