آغاز دوره بصیرت غیرمتمرکز فرماندهان انتظامی گیلان

مراسم افتتاحیه هشتمین دوره بصیرت غیرمتمرکز فرماندهی انتظامی گیلان با حضور دادستان دادسرای نظام استان و جمعی از مسؤولان ارشد انتظامی گیلان در رشت برگزار شد.

آغاز دوره بصیرت غیرمتمرکز فرماندهان انتظامی گیلان

گیلان خبر: دادستان دادسرای نظام استان گیلان پیش از ظهر امروز مراسم افتتاحیه هشتمین دوره بصیرت غیرمتمرکز فرماندهی انتظامی گیلان در سالن جلسات فرماندهی ناجای گیلان با بیان اینکه دوره بصیرت فرصتی برای درک بهتر حقایق است اظهار کرد: بصیرت در لغت به معنای دانایی، هوشیاری و بینایی توأم با عقل و خرد است.

 

بصیرت دیدی عمیق برای درک بهتر حقایق

سید قاسم عبداللهی با بیان اینکه دوره بصیرت از برنامه‌های حائز اهمیت ناجا است افزود: بصیرت دیدی عمیق برای درک بهتر حقایق است.

وی با اشاره به کارآمد بودن دوره بصیرت در پیشبرد مأموریت‌های پلیس تصریح کرد: روزآمدی و ارتقاء امکانات پلیس باید همگام با معرفت، حرفه‌آموزی و بصیرت کارکنان این مجموعه باشد.

دادستان دادسرای نظام استان گیلان با اشاره به آیه 20 سوره مبارک جاثیه گفت: تمامی راه‌های آگاهی و بینایی توأم با عقل و خرد از سوی قرآن بوده و شرط برخورداری از بصیرت، یقین است.

لزوم برگزاری دوره‌های بصیرت‌افزایی برای کارکنان ناجا

جانشین فرماندهی انتظامی گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه نیاز به بصیرت در تمام فصول زندگی امری الزامی و ضروری است اظهار کرد: بصیرت افزایی نقش بسزایی در روشنگری در همه اقشار جامعه دارد و این مهم در نیروهای انتظامی بسیار بااهمیت است.

سرهنگ علی‌اصغر امیری با تأکید بر لزوم برگزاری چنین دوره‌هایی برای کارکنان ناجا افزود: در این دوره‌ها فرماندهان، رؤسا، معاونان و کارکنان نیروی انتظامی زیر نظر مربیان مجرب مراکز علمی و فرهنگی کشور، آموزش‌های لازم را با هدف افزایش سطح بینش سیاسی و دینی فرامی‌گیرند.

وی دوره بصیرت را یک توفیق الهی برای کارکنان نیروی انتظامی دانست و گفت: برگزاری دوره‌های بصیرت اثرات مثبت و قابل‌توجهی در تعالی معنوی کارکنان پلیس دارد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46759

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر