صعود ۱۹ پله‌ای دانشگاه علوم پزشکی گیلان درزمینهٔ فناوری

رتبه دانشگاه گیلان با فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور از رتبه ۳۳ در کشور و با رشد ۱۹ پله‌ای خود به جایگاه ۱۳ صعود کرد.

صعود ۱۹ پله‌ای دانشگاه علوم پزشکی گیلان درزمینهٔ فناوری

گیلان خبر: مجتمع فناوری‌های پیشرفته پزشکی گیلان صبح امروز با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و‌ نایب‌رئیس کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در راستای سیاست‌ها و خط‌مشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبنی بر استفاده از تجربیات نخبگان، محققین حوزه سلامت باهدف گسترش واحدهای فناور، شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه بیشتر کارآفرینی و تجاری‌سازی به‌ویژه در خصوص تولید محصولات در حیطه علوم پزشکی در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه‌اندازی شد.

گفته می‌شود این مجتمع بر آن است تا با انجام رسالت خود طی ۵ سال آینده به برترین مرکز رشد فناوری سلامت سیاست‌گذاری فناوری سلامت کشور تبدیل شود و بستر مناسب جهت انجام آموزش و پژوهش‌های تخصصی، تولید، نوآوری و تجاری‌سازی در حوزه سیاست‌گذاری سلامت را تأمین کند و مرکزی قابل‌اطمینان جهت تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان منطقه‌ای، داخلی و بین‌المللی باشد.

در مجتمع فناوری‌های پیشرفته پزشکی گیلان ۳۸ هسته و واحد فناور و پنج شرکت دانش‌بنیان حضور دارند که در راستای تولید محصولات فناورانه ازجمله تولید محصولات دانش‌بنیان، ثبت اختراع، تولید مقالات علمی و طرح‌های پژوهشی فعالیت می‌کنند.

در این مجتمع کارگروه ژنتیک و بیماری‌ها، مرکز تحقیقات علوم اعصاب، ستاد توسعه نانو فناوری کشور، ستاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان گیلان و کارگروه گیاهان دارویی حضور دارند.

این مجتمع با اینکه در مهرماه سال گذشته در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان آغاز به کارکرده اقدامات ارزشمندی ازجمله تولید محصولات دارویی داشته است.

با فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور در دانشکده بهداشت، ۱۹ رتبه دانشگاه علوم پزشکی درزمینهٔ فناوری ارتقا یافته و از رتبه ۳۳ به ۱۳ رسیده است.

مطابق باسیاست‌های مجتمع فناوری‌های پیشرفته پزشکی گیلان قرار است پایش فناوری‌های سلامت موجود در سطح استان در جهت توسعه و بومی‌سازی علوم و فناوری‌های سلامت، پایش فناوری سلامت در کشورهای حوزه cis به‌منظور صادرات و تجاری‌سازی در خارج از کشور، ایجاد هماهنگی و استفاده بهینه از تمام امکانات کشور برای تولید محصولات حوزه سلامت در جهت ساماندهی فرایندهای توسعه فناوری در محصولات و تجهیزات سلامت در سطح استان و کشور به‌منظور استفاده حداکثری از توان محققان گیلان، بهره‌برداری حداکثری از منابع جهت توسعه فناوری سلامت، نگرش عملیاتی به پروژه‌ها و پایش آن‌ها دررسیدن به محصول قابل‌عرضه به بازار در جهت تولید دانش و محصول با تأکید بر حوزه سلامت، توسعه واحدهای فناوری محصول محور در جهت بسترسازی به‌منظور به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین موردنیاز، حمایت از طرح‌های دانشجویی جهت ورود به حوزه فناوری و تجاری‌سازی و نهایتاً عقد تفاهم‌نامه‌های همکاری با صنایع و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی‌ صورت بگیرد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46909

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر